Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо изберете ги сите табели во Word документ

Многу е корисно да се изберат сите табели кога сакаме да го обединиме стилот на табелата или да ги избришеме сите табели во документот со зборови одеднаш. Вообичаено треба да потрошиме време рачно да ги избираме по една табела по друга. Но, со Kutools за Word"S Изберете табели, можеме брзо да ги одбереме сите табели со само еден клик во Word.

Изберете ги сите табели во Word документ со еден клик

Изберете ги сите табели од изборот на тековниот документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Маси > Изберете табели. Погледнете го екранот:

shot ги избира сите табели 01


стрела сино десен меур Изберете ги сите табели во Word документ со еден клик

Претпоставувајќи дека имате документ како што е прикажано во скриншот подолу, кој содржи многу табели и сакате брзо да ги изберете сите табели од документот, можете да го направите како што следува:

1. Ставете го курсорот од која било табела и потоа примени ја оваа алатка со кликање Kutools > Маси > Изберете табели.

2. Сите табели ќе бидат избрани како што е прикажано во подолу слики од екранот.

shot-select-all-tables

стрела сино десен меур Изберете ги сите табели од изборот на тековниот документ

Претпоставувајќи дека сакате да ги изберете сите табели од дел од документот, можете брзо да го направите како што следува:

1. Изберете дел од документот кој сакате да ги изберете сите табели.

2. А потоа применувајте ја оваа алатка со кликање Kutools > Маси > Изберете табели. Погледнете слики од екранот:

shot-select-all-tables

стрела сино десен меур Поврзани функции
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.