Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо изберете ги сите празно / празни ставови во Word

Кога ви треба да ги отстраните или избришете сите празни ставови од документот, многу полесен начин би бил вие можете брзо да ги изберете сите празни или празни ставови од документот. Kutools за Word"S Изберете Одбрани ставки алатка може брзо да ги избере сите празни / празни ставови на целиот документ или дел од документот.

Изберете ги сите празни ставки на целиот документ

Изберете ги сите празни ставови од дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Пасуси > Изберете Одбрани ставки. Погледнете го екранот:

снимен изберете празни ставови 01


стрела сино десен меур Изберете ги сите празни ставки на целиот документ

Претпоставувајќи дека сакате да ги отстраните / избришете сите празни ставови од документот како што е прикажано на екранот подолу, можете брзо да ги одберете сите празни ставки и потоа притиснете го копчето Delete на тастатурата за да ги избришете сите како што следува:

1. Ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Пасуси > Изберете Одбрани ставки. Потоа ќе видите дека сите празни ставки се избрани како што е прикажано во подолу слики од екранот:


стрела сино десен меур Изберете ги сите празни ставови од дел од документот

Ако само сакате брзо да ги одберете сите празни ставови од дел од документот, можете брзо да го направите тоа како што следува:

1. Изберете и означете дел од документот, а потоа кликнете Kutools > Пасуси > Изберете Одбрани ставки.

2. Ќе ги видите резултатите прикажани во подолу слики од екранот:


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.