Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо изберете ги сите први колони од табели во Word

Понекогаш сакате да ги избирате сите први колумни од табелите во тековниот документ за да ги измените, што ќе ве однесе многу време за да ги одберете еден по еден. Сепак, со корисноста на Изберете ги првите колони in Kutools за Word, тоа ќе биде лесно.

Изберете ги сите први колони од табелите од целиот документ

Изберете ги сите први колони од табелите од изборот на документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Маси > Изберете Frist Columns

shot ги избира сите први колони од табелите 01


стрела сино десен меур Изберете ги сите први колони од табелите од целиот документ

Претпоставувајќи дека имате документ како што е прикажано во скриншот подолу, кој содржи многу табели и сакате брзо да ги изберете сите први колони од табелите од тековниот документ, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме ставете го покажувачот од која било табела, а потоа кликнете на алатката Kutools > Маси > Изберете ги првите колони.

2. Ќе ги избира сите први колони од табелите. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-first-columns-of-tables

стрела сино десен меур Изберете ги сите први колони од табелите од изборот на документот

Ако сакате брзо да ги изберете сите први колони од табелите во изборот на тековниот документ, можете да го направите како што следува:

1. Те молам означете и изберете дел од документот, а потоа кликнете на алатката Kutools > Маси > Изберете ги првите колони

2. Ќе ги избира сите први колони од табелите во изборот на тековниот документ. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-first-columns-of-tables

стрела сино десен меур Поврзани функции
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.