Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо селектирајте ги сите последни линии или пасуси од документот во Word

Како можете брзо да ја одберете целата последна линија или пасуси од документ во Word? Kutools за Word"S Изберете став последната линија алатка може брзо да ги избира сите последни линии или пасуси од документот во Word.

Постојат 3 типови на последната линија или став стил во Изберете став последната линија алатка. Можете да ги изберете сите последни линии или пасуси од документот според еден тип вграден последен ред или стил на став во Word.

Изберете ги сите последни линии или пасуси од документот

Изберете ги сите последни редови или пасуси од сите табели

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Пасуси > Изберете став последната линија. Погледнете го екранот:

снимен одберете став последна линија 01


стрела сино десен меур Изберете ги сите последни линии или пасуси од документот

Ако сакате брзо да ги избирате сите последни редови или пасуси од документ што се форматира со една од вградената последната линија или типот на став како што е прикажано подолу со слики од екранот, можете да го направите како што следи:

Вграден последен ред или став стил еден:

Вграден последен ред или став стил Две:

1. Ставете го курсорот врз тековниот документ и потоа примени ја алатката со кликање Kutools > Пасуси > Изберете став последната линија.

2. Во Изберете линии за последен пасус прозорецот, ве молиме наведете кој стил на последната линија сакате да го изберете во вашиот документ. Забелешка: Употребата може да ги одбере само сите последни линии од документ кој содржи сличен стил на последната линија на вградениот стил на последната линија.

3. Ќе ги избере последните линии од пасусите.

Вграден последен ред или став стил еден:


стрела сино десен меур Изберете ги сите последни редови или пасуси од сите табели

Претпоставувајќи дека сакате да ги изберете сите последни линии или пасуси од сите табели како вградена последна линија или стил на пасус 3, можете да го направите како што следи:

Вграден последен ред или стил на пасус 3:

1. Ставете го курсорот врз тековниот документ и потоа примени ја алатката со кликање Kutools > Пасуси > Изберете став последната линија.

2. Изберете Стил 3 од Последен стил на линија паѓачка листа. Потоа кликнете OK за да започнете со избор.

3. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано на сликите од екранот подолу.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.