Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо одберете ја тековната страница или изберете ги сите страници во Word

Во еден документ за збор, не можете да изберете какви било страници што сакате лесно, освен за да го изберете целиот документ. Но, со Kutools за Word Изберете страници алатка, можете лесно да изберете тековната страница или да изберете какви било страници.

Изберете ја моменталната страница на документот со еден клик

Изберете ги сите чудни страници на документот со еден клик

Изберете ги сите дури и страници од документот со еден клик

Изберете сите страници што сакате лесно да ги направите

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурКликнете Kutools > страници со врски. Погледнете го екранот:

снимен одберете страници 01


стрела сино десен меурИзберете ја моменталната страница на документот со еден клик

Ве молиме примени го Изберете ја тековната страница со кликнување Kutools > страници со врски > Изберете ја тековната страница. Тогаш ќе биде избрана страницата на која се наоѓа вашиот курсор. Совет: ставете го курсорот во страната која сакате да ја изберете и потоа ја примените услугата. Погледнете го екранот:

снимен одберете страници 02


стрела сино десен меурИзберете ги сите чудни страници на документот со еден клик

Ако сакате да ги изберете сите страници чиј број на страницата е непарен број, можете да ги изберете сите чудни страници со кликање Kutools > страници со врски > Изберете Непарни страници. Погледнете го екранот:

снимен одберете страници 03


стрела сино десен меурИзберете ги сите дури и страници од документот со еден клик

Ако сакате да ги изберете сите страници чиј број на страницата е непарен број, можете да ги изберете сите чудни страници со кликање Kutools > страници со врски > Изберете дури и страници. Погледнете го екранот:

снимен одберете страници 04


стрела сино десен меурИзберете сите страници што сакате лесно да ги направите

Можете брзо да изберете какви било страници со кои сакате Изберете страници алатка. На пример, можете брзо да ги изберете сите страници помеѓу Page 10 на страната 27. Исто така, можете брзо да изберете страница 3, страница 5, страница 8, страница 11, или било која одредена страница одеднаш.

Претпоставувајќи дека сакате да ги изберете сите страници помеѓу страницата 3 на страница 8, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Изберете страници > Изберете страници.

2. И наведете ги поставувањата во Изберете страници дијалог-кутија. И ќе го видите резултатот како што е прикажано во следните слики од екранот.

снимен одберете страници 05

Можете брзо да изберете какви било страници со кои сакате Изберете страници алатка. На пример, можете брзо да ги изберете сите страници помеѓу Page 10 на страната 27. Исто така, можете брзо да изберете страница 3, страница 5, страница 8, страница 11, или било која одредена страница одеднаш.

Ако сакате брзо да изберете страница 2, страница 5 и страница 8, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Изберете страници > Изберете страници.

2. И наведете ги поставувањата во Изберете страници дијалог-кутија. И ќе го видите резултатот како што е прикажано во следните слики од екранот.

снимен одберете страници 06


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.