Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно изберете сите видови параграфи во Word

Или бришење на ставовите со посебни стилови или вградени објекти или обединувачки стилови од овие ставови, работата ќе биде многу полесна ако можеме прво да ги одбереме. На Избор на став алатка на Kutools за Word може да ни помогне да ги одбереме сите видови параграфи во изборот или целиот документ со еден клик.

стрела сино десен меур Погледнете што може да направи алатката за избирање став:

Изберете ги сите празни ставови

Изберете ги сите кратки ставови

Изберете ги сите ставки за наслов / не-наслов

Изберете ги сите равенки

Изберете ги сите вметнете објект Word / објект објект / објект / еден објект

Изберете ставки последна линија

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools> Пасуси. Погледнете го екранот:


стрела сино десен меур Изберете ги сите празни ставови

Kutools за Word "s Изберете Одбрани ставки Нови алатки не само што можат да ги одберат сите празно ставови од целиот документ, туку и да ги одберат сите празни ставови од избраниот дел од документот.

1. Ако сакате да ги изберете сите празно ставови од целиот документ, ве молиме ставете го курсорот на документот и потоа примете ја оваа алатка со кликање Kutools > Пасуси > Изберете Одбрани ставки. Погледнете го екранот:

2. Сега, сите празни ставови од целиот документ ќе бидат избрани. Погледнете го екранот:

За подетални информации од Kutools за Word"S Изберете Одбрани ставки корист, ве молиме одете на Брзо изберете ги сите празно / празни ставови во Word.


стрела сино десен меур Изберете ги сите пократки пасуси

Ако сакате да ги изберете сите пократки пасуси од целиот документ или одбраниот дел од документот, Kutools за Word"S Изберете пократки пасуси алатка може да ви помогне.

1. За да ги изберете сите пократки пасуси од целиот документ, Ве молиме да ја примените оваа алатка со кликање Kutools > Пасуси > Изберете пократки пасуси. Погледнете го екранот:

2. По кликнување Изберете пократки пасуси, ќе бидат избрани сите пократки пасуси од целиот документ.

Оди до Брзо одберете ги сите пократки пасуси во Word да дознаете подетални информации за оваа алатка.


стрела сино десен меур Изберете ги сите ставки за наслов / не-наслов

1. За подетални информации од Изберете ги пасусите со заглавија корист, ве молиме одете на Брзо одберете ги сите ставки за наслов во Word.

2. Ве молиме одете на Брзо одбери ги сите не-наслови на пасуси во Word за да дознаете повеќе Kutools за Word"S Изберете ги сите не-наслови на ставки алатка.


стрела сино десен меур Изберете ги сите равенки

За подетални информации од Избирање на сите равенки корист, ве молиме одете на Брзо изберете ги сите равенки на документот во Word.


стрела сино десен меур Изберете ги сите вметнете објект Word / објект објект / објект / еден објект

1. За подетални информации за Избери ги сите Вметнете ставови на Word објект корист, ве молиме одете на Брзо селектирајте ги сите ставови на објектите за вградување на зборови во Word.

2. За подетални информации за Избери ги сите Вметнете ставки на објектот Visio корист, ве молиме одете на Брзо одберете ги сите пасуси кои имаат вградени Visio проекти во Word.

3. За подетални информации за Изберете ги сите Вметнете ставки на објектот корист, ве молиме одете на Брзо изберете ги сите пасуси кои имаат вградени објекти во Word.

4. За подетални информации за Изберете ги сите пасуси на еден единствен објект корист, ве молиме одете на Брзо одберете го единечниот објект ставки од документ во Word.


стрела сино десен меурИзберете ставки последна линија

со Kutools за Word"S Изберете ставки од последната линија алатка, можете брзо да ги изберете сите последни линии или пасуси од документот или од сите табели. Ве молиме одете на Брзо селектирајте ги сите последни линии или пасуси од документот во Word да знаете повеќе за тоа.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.