Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо изберете ги сите табели со една колона во Word

Тоа е проблематично што ги избира сите табели со една колона од документ кој вклучува различни видови табели, но со помош Изберете табели со единечни колони in Kutools за Word, тоа е многу полесно за вас.

Изберете ги сите табели со една колона од целиот документ

Изберете ги сите табели со една колона од изборот на документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Маси > Изберете табели со единечни колони. Погледнете го екранот:

снимен ги сите табели со една колона 01


стрела сино десен меур Изберете ги сите табели со една колона од целиот документ

Претпоставувајќи дека имате документ како што е прикажано во скриншот подолу, кој содржи многу табели и сакате брзо да ги одберете сите табели со една колона од документот, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме ставете го курсорот од која било табела, а потоа кликнете на алатката Kutools > Маси > Изберете табели со единечни колони.

2. Ќе ги избира сите табели со една колона од целиот документ. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-single-column-tables

стрела сино десен меур Изберете ги сите табели со една колона од изборот на документот

За да ги изберете сите табели со една колона од избор на документ, можете да го направите како што следува:

1. Те молам означете и изберете дел од документот, а потоа кликнете на алатката Kutools > Маси > Изберете табели со единечни колони.

2. Ќе ги избира сите табели од една колона од изборот на документ. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-single-column-tables

стрела сино десен меур Поврзани функции
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.