Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо изберете ги сите табели со еден ред во Word

Ќе биде огромна работа да ја изберете табелата со еден ред еден по еден, кога во тековниот документ има повеќе табели. Сепак, алатка Изберете единечни редчиња in Kutools за Word ќе ви помогне брзо да ги изберете сите табели со еден ред од целиот документ или од избор на тековниот документ.

Изберете ги сите табели со еден ред на тековниот документ

Изберете ги сите табели со еден ред во изборот на тековниот документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Маси > Изберете единечни редчиња. Погледнете го екранот:

снимен ги сите табели со еден ред 01


стрела сино десен меур Изберете ги сите табели со еден ред на тековниот документ

Претпоставувајќи дека имате документ како што е прикажано во скриншот подолу, кој содржи многу табели и сакате брзо да ги изберете сите табели со еден ред од документот, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме ставете го курсорот од која било табела и кликнете Kutools > Маси > Изберете единечни редчиња.

2. Ќе ги одбере сите табели со еден ред. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-single-row-tables

стрела сино десен меур Изберете ги сите табели со еден ред во изборот на тековниот документ

1. Изберете дел од документот и кликнете Kutools>Маси>Изберете единечни редчиња

2. Ќе ги одбере сите табели со еден ред. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-single-row-tables

стрела сино десен меур Поврзани функции
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.