Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо покажете / сокриј или вклучи ознаки за форматирање (ознаки на став и скриен текст) во Word

Тешко ни е да ги запамтиме сите поставки во Word апликацијата, како што се поставките за форматирање и прилагодувањата на содржината на прикажаниот документ. Можеби ќе треба да ги прикажуваме или исклучуваме ознаките за форматирање сега и потоа, како што е прикажување или скривање ознаки за став, за да ги вклучиме или исклучиме скриените податоци или текст. Бидејќи сите овие поставки се наоѓаат одделно во Word, не е лесно да се сеќаваме и да ги применуваме кога треба. Но, со Kutools за Word's поставувањата на екранот алатка, можете брзо да ги примените следните поставки од едно место во Word.

Прикажи / скриј ознаки на став во документот

Прикажи / скриј скриен текст во документот

Покажи / скриј карактери во документот

Вклучете или исклучете ги кодовите на полето во документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > поставувањата на екранот. Погледнете слики од екранот:


Прикажи / скриј ознаки на став во документот

Ако сакате брзо да ги покажете или скриете ознаките за став во вашиот документ, можете брзо да ги прикажете или скриете ознаките на пасусот во документот на следниов начин:

1. Применете ја алатката со кликнување на Кликнете Kutools More > поставувањата на екранот. Ве молиме проверете Параграф марки опција во поставувањата на екранот dialob кутија како што е прикажано во подолу слики од екранот, и кликнете Затвори копче. Ќе ги видите ознаките на пасусот што се прикажуваат во вашиот документ како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Прикажи / скриј скриен текст во документот

Ако сакате брзо да ги прикажете или скриете скриените податоци или текст во документот, можете брзо да ги прикажете или скриете скриените податоци или текст во документот на следниов начин:

1. Применете ја алатката со кликнување на Кликнете Kutools More > поставувањата на екранот. Ве молиме проверете Скриен текст опција во поставувањата на екранот dialob кутија како што е прикажано во подолу слики од екранот, и кликнете Затвори копче. Ќе го видите скриениот текст или податоците кои се прикажуваат во вашиот документ како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Покажи / скриј карактери во документот

Ако сакате брзо да ги прикажете или скриете ликовите на јазичиња во вашиот документ, можете брзо да ги прикажете или скриете карактерите на картички во документот на следниов начин:

1. Применете ја алатката со кликнување на Кликнете Kutools More > поставувањата на екранот. Ве молиме проверете Карактери опција во поставувањата на екранот dialob кутија како што е прикажано во подолу слики од екранот, и кликнете Затвори копче. Ќе ги видите ликовите на јазичето што ќе се прикажуваат во вашиот документ како што е прикажано во подолу сликите со слики.


Вклучете или исклучете ги кодовите на полето во документот

Ако сакате да ги префрлите или исклучите кодовите на полето во вашиот документ, можете брзо да ги вклучите или исклучите шифрите на полето во документот на следниов начин:

1. Применете ја алатката со кликнување на Кликнете Kutools More > поставувањата на екранот. Ве молиме проверете Карактери опција во поставувањата на екранот dialob кутија како што е прикажано во подолу слики од екранот, и кликнете Затвори копче. Ќе ги видите кодовите на полето кои се прикажуваат во вашиот документ како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.