Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите верзијата на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно се отстранува илјади сепаратор од броеви во Word

За отстранување на илјадникот сепаратор од повеќе броеви во Word документ, вообичаено можеби ќе треба да ги избирате и бришете еден по еден рачно или да користите VBA метод за да го постигнете. Еве, јас ќе воведам корисна карактеристика - Отстрани илјада сепаратор of Kutools за Word, со оваа функција, лесно можете да отстраните илјади сепаратор од броеви со кликнувања не само во избор, туку и во целиот документ.

Отстрани илјади сепаратор од броеви во избор во Word

Отстрани илјади сепаратор од броеви во целиот документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Отстрани илјади сепаратор од броеви во избор во Word

Ако сакате само да го отстраните илјадничкиот сепаратор од броевите во изборот, ве молиме да го направите следново.

1. Изберете опсег ги содржи броевите од кои ќе ги отстраните сите сепаратори на илјадници. Кликни Kutools > Отстрани > Отстрани илјада сепаратор. Погледнете го екранот:

2. Потоа кликнете OK во никнуваат Kutools за Word дијалог.

Сега сите илјадници сепаратори веднаш се отстрануваат од броевите во избраниот опсег како што е прикажано на екранот подолу.


Отстрани илјади сепаратор од броеви во целиот документ

За отстранување на илјадникот сепаратор од броеви во целиот документ, можете да го направите следново.

1. Кликнете на каде било во документот и вклучете ја функцијата со кликање Kutools > Отстрани > Отстрани илјада сепаратор. Погледнете го екранот:

2. На отворањето Kutools за Word дијалог, кликнете на Да копче.

3. Тогаш сите илјадници сепаратори се отстранети од броеви во целиот документ. Ве молиме кликнете OK да го затвори второто никнување Kutools за Word дијалог.


Демо: Отстрани илјади сепаратор од броеви со Kutools за Word

Kutools за Word вклучува повеќе од 100 моќни функции и алатки за Microsoft Word. Слободно да се обидете без ограничување во 30 денови. Преземете бесплатен пробен период сега!Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.