Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Office Tab: Како да ги затворите сите документи одеднаш?

Со Office Tab, можете брзо да ги затворите сите отворени документи одеднаш со десен-клик на табот или јазичето.

Претпоставувајќи дека имате повеќе документи во Word-апликација како што е прикажано во скриншот подолу, можете брзо да ги затворите сите документи во Word како што следи.

Метод А: Ве молиме кликнете со десното копче на јазичето или јазичето, а потоа одберете го Затвори ги сите командна ставка од менито што се појавува. Овој метод може да се примени за Word 2003, 2007, 2010, 2013 и 2016 ако имате инсталирано Office Tab.

застрелан блиску до сите 6

Метод Б: Можете исто така брзо да ги затворите сите документи со затворање Затвори копче (X) да ги затворат сите документи и да постојат Word апликации. Овој метод може да се примени за Word 2003, 2007, 2010,2013 и 2016 ако имате инсталирано Office Tab. Но, за Word 2013, мора да го оневозможите Режим со повеќе прозорци во опциите Tabs for Word Options, инаку можете само да затворите еден документ одеднаш со кликање на Затвори копче (X).

Ќе се појави прозорец како што е прикажано во екранот подолу, ако сте го провериле Предупредување кога ги затворам сите јазичиња опција во Батерии за опции за Word.

Можете да пристапите до Батерии за опции за Word со кликнување Центар за опции во табулаторот Office, како што е прикажано во екранот подолу.

застрелан блиску до сите 7

Како што е прикажано во скриншот подолу, на Предупредување кога ги затворам сите јазичиња опцијата е проверена.


Користење на јазичиња во апликациите на Microsoft Office како Firefox, Chrome и IE 10!

Бесплатен пробен период во 30 дена| Набавка сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.