Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Office Tab: Како да започнете веднаш по инсталацијата?

Откако ќе го инсталирате софтверот, отворете ги вашите Microsoft Office Word, Excel или PowerPoint апликации.

Ќе видите дека постои лента за јазичиња како што е прикажано во подолу слики од екранот.

Канцеларија јазиче во Word 2016:

doc започне со 2

Office табот во Excel 2016:

doc започне со 1

Office Tab во PowerPoint 2016:

doc започне со 3

совети:

1.Office Tab е целосно компатибилен со Microsoft Office 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и Office 365. Со Канцеларија јазиче пакет, ќе имате јазичиња Збор, Ексел и PowerPoint,. Со Office Tab Enterprise пакет, ќе имате јазичиња Збор, Ексел, PowerPoint,, Проект, Издавач, Visio и пристап.

2. Можете исто така да ја поставите лентата за јазичиња лево, десно или под колку што ви требаат.

Кликнете Центар за опции за да се прикаже Опции дијалог и под Општо и писмо табот, одберете една позиција што сакате да ја поставите лентата за јазичиња од Изберете позиција на лентата за јазичиња паѓачката листа.

doc започне со 4 стрелка на стрелка десно doc започне со 5
Прикажи ја лентата за јазичиња лево
doc започне со 6
Прикажи ја лентата за јазичиња подолу
doc започне со 7
Прикажи ја лентата за јазичиња надесно
doc започне со 8

Користење на јазичиња во апликациите на Microsoft Office како Firefox, Chrome и IE 10!

Бесплатен пробен период во 30 дена| Набавка сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.