Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Kutools за Excel 6.00 - Толку лесно да се комбинираат работни листови!

Kutools за Excel 6.00 е достапен за симнување од нашата веб-страница сега. Одете да ја преземете и инсталирате најновата верзија на софтверот овде. Ако сакате да ни дадете повратна информација или сугестија за оваа верзија, Ве молиме не двоумете се да не контактирате sales@extendoffice.com.


стрела сино десен меур 1. Никогаш не било лесно да се комбинираат или спојат работните листови

Во оваа верзија, ние го подобривме Комбинираат алатка со моќни функции на 4. Со Комбинираат алатка, можете да:

О: Комбинирајте повеќе работни листови од работни книги во еден работен лист.

Б: Комбинирајте ги сите работни листови со ист име во еден работен лист.

C: Комбинирајте повеќе работни листови од работни книги во една работна книга.

D: Консолидирање и пресметување на вредностите во повеќе работни книги во еден работен лист.


стрела сино десен меур 2. Вклучете напред и назад само помеѓу два работни листови

На пример, ако само сакате да се префрлите напред и назад помеѓу два работни листови, како што се Лист 2 и Лист 10 како што е прикажано во екранот подолу.

Ве молиме вклучете го Панел за навигација, а потоа кликнете Лист 2 и Лист 10. После тоа можете да кликнете на ова копче (или притиснете Победа + А кратенки) за да се префрлите напред и назад помеѓу Лист 2 и Лист 10.


стрела сино десен меур 3. Увезени слики и листа на имиња се подобрени

Во претходната верзија, ако одите за увоз на слики во една работна книга со користење на Увези слики корист, сликите ќе исчезнат откако ќе ја испратат работната книга на некој друг. Проблемот е фиксен.

Под некои околности, на Листа на имиња алатка не може да ги наброи сите датотеки од директориумот во еден работен лист во Excel. Ние го решивме и овој проблем.


стрела сино десен меур 4. Поддршка за онлајн помош за секоја алатка

На пример, ако сакате да добиете повеќе информации (помош) за Читање поставувања за распределба алатка, ве молиме кликнете на "?"Како што е прикажано во екранот подолу, а потоа ќе ја отвори страната за помош на интернет во вашиот веб прелистувач за вас. Потребна е интернет конекција.Препорачани алатки за продуктивност

Канцеларија јазиче

златна ѕвезда1 Донеси практични табулатори за Excel и друг канцелариски софтвер, исто како Хром, Firefox и нов Internet Explorer.

Kutools за Excel

златна ѕвезда1 Неверојатни! Зголемете ја вашата продуктивност во 5 минути. Не треба посебни вештини, освен два часа секој ден!

златна ѕвезда1 300 Нови функции за Excel, Направете Excel многу лесен и моќен:

  • Спој ќелии / редови / колони без губење на податоци.
  • Комбинирајте и консолидирајте повеќе листови и работни книги.
  • Споредете ги опсезите, копирајте ги повеќекратните граници, претворете го текстот во датум, единица и конверзија на валути.
  • Сметајте по бои, подредени страни, напредна сортирачка и супер филтер,
  • Повеќе Избери / Вметни / Избриши / Текст / Формат / Линк / Коментар / Учебник / Алатки за работни листови ...

Екран за Kutools за Excel

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.