Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Kutools за Outlook 5.00 - Белешки за изданија

Kutools за Outlook 5.00 е достапен сега. Можете да надградите или да имате бесплатен пробен период од оваа верзија со преземање од овде. Совет: целосна функција и функција, слободна трага во 45 дена!

Outlook додатоци kutools за Outlook 5.00

стрела сино десен меур Новите карактеристики

1. Избор на одговор
Оваа функција ќе ви помогне лесно да одговорите на е-пошта со избраниот текст, наместо да одговорите со целото оригинално тело за е-пошта. Погледнете го екранот:

Outlook додатоци за одговарање со одбраната содржина

2. Блокирајте го испраќачот / нема предмет
Сите дојдовни електронски пораки без испраќачи или субјекти ќе бидат автоматски блокирани во Outlook.

3. Отстрани дупликати имиња
Оваа алатка лесно може да ги отстрани сите дуплирани имиња на примачи од полињата За, Кк и Преку со само еден клик кога компонирате пораки. Погледнете го екранот:

4. Отстрани ги моите имиња
Оваа алатка може брзо да ги отстрани сите адреси на е-пошта кои се наведени во Подесувања на сметката од полињата За, КК и Преку кратки пораки при составувањето е-пораки. Уште едно речено, со еден клик за да ги отстраните сите адреси од е-поштата од полињата За, Кк и Преку. Погледнете го екранот:

5. Врати го табулаторот "Барањето за пребарување"
Оваа алатка лесно може да го врати табулаторот "Пребарувач на барањето" за креирање понапредни филтри за преглед и критериуми за пребарување. По враќањето, можете да го добиете табулаторот "Query Builder" во многу дијалози за филтрирање / пребарување, како што се дијалогот за пребарување папки за пребарување и Advanced дијалогот. Погледнете го екранот:

6. Стандардна папка за зачувување прилози
Можете лесно да ја промените стандардната патека за зачувување на прилозите во Outlook. Погледнете го екранот:

7. Максимална големина на прилогот
Можете лесно да го промените ограничувањето на големината на прилогот во Outlook со наведување на максималната големина на прикачување како што е прикажано подолу.

8. Безбедни екстензии на прилогот
Можете да наведете некои специјални екстензии на датотеки (како exe, msi, итн.) Како безбедни прилози за пристап до блокираните прилози во Outlook. Погледнете подолу слики од екранот:


9. Секогаш одговарајте на е-пошта со стандардна сметка
Секогаш можете да одговорите на пораки со стандардна е-пошта во вашиот Outlook. Погледнете го екранот:


стрела сино десен меур Подобрувања

1. Автоматски текст
Ќе се појави дијалог-предупредување за да ве потсетам да одберете ставови прво пред да додадете нов внес на AutoText во Outlook.


стрела сино десен меур Фиксна

1. Фиксна: Грешка се јавува кога името на категоријата AutoText вклучува премногу знаци.

2. Фиксни: други мали бубачкиKutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.