Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të shtoni pikëpresje në çdo qelizë në Excel?

Është e lehtë të shtoni pikëpresje në fund të një qelize, por duhet të jetë kohë dhe e lodhshme për të shtuar pikëpresje për qindra qeliza në Excel. Tani unë ju prezantoj disa truket për të shtuar pikëpresje në fund të secilës qelizë në Excel për t'ju liruar nga shtypja e pikëpresje një nga një.

Shtoni pikëpresje në qelizë sipas formulës

Shto pikëpresje në fillim, në fund ose në ndonjë pozicion të qelizës me Shto Tekst ide e mire3


ide e mire4Hiqe Karakteret

Kutools për Excel's Hiqe Karakteret shërbimeve mund t'ju ndihmojnë të hiqni personazhet që ju nuk keni nevojë, të tilla si heqja e numrit të vargut, varg alfa, string jo-numerike e kështu me radhë.
doc hiqni karakteret


Këtu është një formulë shumë e thjeshtë që mund të shtojë pikëpresje në fund të secilës qelizë në një listë.

Zgjidh një qelizë pranë të dhënave të tua të para dhe shkruani këtë formulë = A2 & ""; në të, shtypni Shkruani kyç, pastaj tërhiqni automatikun e trajtimit poshtë tek qelizat që ju nevojiten.

doc shton pikëpresje në qelizën 1
arrow doc
doc shton pikëpresje në qelizën 2


Nëse keni Kutools për Excel, mund të përdorni funksionin Add Text për të shtuar shpejt pikëpresje në çdo pozicion të secilës qelizë.

Kutools për Excel, me më shumë se 120 funksione të dobishme në Excel, rrisni efikasitetin tuaj të punës dhe kurseni kohën tuaj të punës.

pas instalimi i lirë Kutools për Excel, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Zgjidhni qelizat e emailit dhe kliko Kutools > Tekst > Shto Tekst. Shih screenshot:

doc shton pikëpresje në qelizën 7

2. Pastaj në Shto Tekst dialog, shtypni pikëpresje ;Tekst kuti, dhe kontrolloni Pas karakterit të fundit mund të shihni rezultatet në panelin e djathtë të shikimit.

doc shton pikëpresje në qelizën 6

3. click Ok or Aplikoni, çdo email është shtuar me një pikëpresje.

Kliko këtu për të mësuar më shumë rreth shtimit të mjetit të tekstit.


ide e mirëConvert Time

Kutools' Convert Time dobia mundet shpejt konvertoj një kohë në orët dhjetore, minuta, sekonda.
doc konvertoni kohën 1
Koha deri në orët dhjetore
Koha në minuta dhjetore
Koha deri në sekonda dhjetore
doc konvertoni kohën 2
doc konvertoni kohën 3
doc konvertoni kohën 4


Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

Tab Zyra

ari star1 Sillni skeda të dobishme në Excel dhe në softuer të tjerë të Zyrës, ashtu si Chrome, Firefox dhe Internet Explorer i ri.

Kutools për Excel

ari star1 Amazing! Rrit produktivitetin tuaj në minuta 5. Nuk keni nevojë për ndonjë aftësi të veçantë, përveç dy orë çdo ditë!

ari star1 300 karakteristika të reja për Excel, Bëni Excel shumë lehtë dhe të fuqishëm:

  • Merge Cell / Rows / Columns pa humbur të dhënat.
  • Kombinoje dhe konsolido fletët e shumëfishta dhe librat e punës.
  • Krahasoni sferat, kopjoni sfera të shumëfishta, konverto tekstin në datën, njësinë dhe konvertimin e monedhës.
  • Numëroni sipas Colors, Subtotals Paging, Advanced Sort dhe Super Filter,
  • Më shumë Zgjidh / Fut / Fshi / Tekst / Format / Lidhje / Komente / Librat e punës / Materialet e punës ...

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.