Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të ndryshoni ose të rrisni madhësinë e shkronjave në shiritin e formulës?

Si mund ta ndryshoni ose ta shtoni madhësinë e shkronjave në shiritin e formulës, në mënyrë që përmbajtja nga qeliza e përzgjedhur të jetë më e qartë në shiritin e formulës? Ky artikull, unë do të flas për një mashtrim të shpejtë për zgjidhjen e kësaj detyre në Excel.

Ndryshoni ose rrisni madhësinë e shkronjave në shiritin e formulës me funksionin Option


shigjetë flluskë e djathtë blu Ndryshoni ose rrisni madhësinë e shkronjave në shiritin e formulës me funksionin Option


Në fakt, për të rritur madhësinë e shkronjave në shiritin e formulës, mund të shkoni në Opsionin Excel për të vendosur madhësinë e shkrimit, ju lutemi bëni si ky:

1. Click Skedar > Opcionet për të shkuar në Opsionet Excel dialog box, pastaj kliko i përgjithshëm nga ana e majtë dhe pastaj zgjidhni madhësinë e shkrimit që ju nevojitet nga Përmasa e germave drop down list në kutinë e listës së drejtë, shih screenshot:

doc rritet font size formula bar 1

2. Pastaj kliko OK button për të mbyllur këtë dialog, dhe një kuti të menjëhershme është hapur për t'ju kujtuar që të rifilloni skedarin Excel për të marrë efekt ndryshimesh, shih screenshot:

doc rritet font size formula bar 2

3. Mbyllni dhe rifilloni skedarin Excel, ju mund të shihni madhësinë e shkronjave të vlerës së qelizës në shiritin e formulës është rritur duke ndjekur pamjen e mëposhtme:

doc rritet font size formula bar 3

Shënime:

1. Nëse hapni një skedar Excel që është krijuar dhe ruajtur në madhësi normale, vetëm shiriti i formulës është i madh.

2. Nëse nisni një libër të ri të punës, shiritat e formulës, kolonën dhe rreshtat, qelizat do të rriten po ashtu, shihni screenshot:

doc rritet font size formula bar 4Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

Tab Zyra

ari star1 Sillni skeda të dobishme në Excel dhe në softuer të tjerë të Zyrës, ashtu si Chrome, Firefox dhe Internet Explorer i ri.

Kutools për Excel

ari star1 Amazing! Rrit produktivitetin tuaj në minuta 5. Nuk keni nevojë për ndonjë aftësi të veçantë, përveç dy orë çdo ditë!

ari star1 300 karakteristika të reja për Excel, Bëni Excel shumë lehtë dhe të fuqishëm:

  • Merge Cell / Rows / Columns pa humbur të dhënat.
  • Kombinoje dhe konsolido fletët e shumëfishta dhe librat e punës.
  • Krahasoni sferat, kopjoni sfera të shumëfishta, konverto tekstin në datën, njësinë dhe konvertimin e monedhës.
  • Numëroni sipas Colors, Subtotals Paging, Advanced Sort dhe Super Filter,
  • Më shumë Zgjidh / Fut / Fshi / Tekst / Format / Lidhje / Komente / Librat e punës / Materialet e punës ...

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.