Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të ndryshoni rastin në UPPER / lower / Proper në fletën e Google?

Ky artikull po flet për mënyrën e ndryshimit të rastit në rastin UPPER, më të ulët ose të duhur në fletën e Google.

Ndrysho rastin në fletën e Google

Ndrysho rastin e dënimit në fletën Excel ide e mire3


Ndrysho rastin në fletën e Google


Për të ndryshuar rastin në fletën e Google, formulat janë të lehta.

Zgjidhni një qelizë që dëshironi të vendosni rezultatin, dhe pastaj zgjidhni një nga formula më poshtë si të keni nevojë,

Për rastin më të ulët = Ulët (A1)

Për rastin UPPER = Sipërme (A1)

Për rastin e duhur = Duhur (A1)

Pastaj shtypni Shkruani çelësi për të marrë rezultatin.


Ndrysho rastin e dënimit në fletën Excel

Për të ndryshuar vargun në rastin e dënimit, mund të aplikoni Kutools për Excel'S Rasti i ndryshimit utility.

Kutools për Excel, me më shumë se 120 funksione të volitshme, ju lehtëson punën tuaj.

Pas instalimit Kutools për Excel, ju lutem bëni si më poshtë:(Shkarko falas Kutools për Excel Tani!)

1. Zgjidhni qelizat që përdorni dhe klikoni Kutools > Tekst > Rasti i ndryshimit. Shih screenshot:
doc google fletë të ndryshojë fletë 1

2. Në Rasti i ndryshimit dialog, kontrolloni opsionin si ju nevojitet.
doc google fletë të ndryshojë fletë 2

3. click Ok, rasti është ndryshuar.

doc google fletë të ndryshojë fletë 3 doc arrow right doc google fletë të ndryshojë fletë 4Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

Tab Zyra

ari star1 Sillni skeda të dobishme në Excel dhe në softuer të tjerë të Zyrës, ashtu si Chrome, Firefox dhe Internet Explorer i ri.

Kutools për Excel

ari star1 Amazing! Rrit produktivitetin tuaj në minuta 5. Nuk keni nevojë për ndonjë aftësi të veçantë, përveç dy orë çdo ditë!

ari star1 300 karakteristika të reja për Excel, Bëni Excel shumë lehtë dhe të fuqishëm:

  • Merge Cell / Rows / Columns pa humbur të dhënat.
  • Kombinoje dhe konsolido fletët e shumëfishta dhe librat e punës.
  • Krahasoni sferat, kopjoni sfera të shumëfishta, konverto tekstin në datën, njësinë dhe konvertimin e monedhës.
  • Numëroni sipas Colors, Subtotals Paging, Advanced Sort dhe Super Filter,
  • Më shumë Zgjidh / Fut / Fshi / Tekst / Format / Lidhje / Komente / Librat e punës / Materialet e punës ...

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.