Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të futni dhe fshini header, footer dhe header picture në Excel?

A keni nevojë të futni numrat e faqeve në librin e punës të shtypur, si dhe emrin e autorit, datën aktuale dhe emrin e skedarit? Microsoft Excel-i Header / Footer komanda mund t'ju ndihmojë të tregoni informacion në krye ose në fund të çdo faqeje të shtypur lehtë. Gjithashtu mund të shtoni disa imazhe në kokë, siç është logoja e kompanisë suaj etj.

Fut header dhe footer me Header & Footer Tools

Futni informacionin e punës (emri i punës, emri i punës, emri i përdoruesit, etj) si header dhe footer

Vendos foto ose logot në kokë ose në këmbë

Fshije çdo lloj header ose footer

Shtojini lehtësisht foto / imazhe të shumta në qeliza në Excel

Normalisht fotot janë futur mbi qeliza në Excel. Por Kutools për Excel Imazhe Imazhe shërbimeve mund të ndihmojnë përdoruesit e Excel të futin çdo foto / imazh në një qelizë të vetme siç tregohet në ekranin e mëposhtëm. Funksioni i plotë i gjyqit të lirë 60-day!

ad vendos foton 1


Ju mund të ndiqni këto hapa për të futur kokë dhe këmbë në Excel lehtë.

1. click Fut > Header & Footer për të aktivizuar Header & Footer Tools në Ribbon.

2.Go në tab Design nën Header & Footer Tools, dhe pastaj zgjidhni çdo lloj header ose footer ad keni nevojë. Në rastin tonë, ne klikojmë Projektimi > Arkitra > Konfidenciale, 1 / 11 / 2016, Faqja 1. Shih screenshot:

Shënim: Ju gjithashtu mund të shkruani header ose footer me porosi në kuti Header ose kuti footer si keni nevojë. Shih screenshot:


Nëse keni Kutools për Excel të instaluar, mund të futni shpejt informacionin e punës së punës si kokë ose këmbë lehtë, si p.sh. emri i punës, emri i fletës, rruga e kursimit të punës, emri i përdoruesit etj. Ju lutemi bëni si më poshtë:

Kutools për Excel - Kombinon më shumë se Funksionet dhe Mjetet e Avancuara të 300 për Microsoft Excel

1. click Ndërmarrje > manual > Futni informacionin e punës.

2. Në kutinë e dialogut Hapja e hapjes së Informacionit të Punës, hapni një nga informatat aktuale të punës në informacion seksion, kontrolloni Arkitra or Futboll opsionin dhe pozicionin e specifikuar dhe header / footer, dhe klikoni në Ok button. Shih screenshotin e mësipërm:

Dhe tani të dhënat e punës të specifikuara futen menjëherë si kokë ose këmbë.

Kutools për Excel - Përfshin më shumë se 300 mjetet e dobishëm Excel. Funksion i plotë pa gjykim 60-ditor, nuk kërkohet kartë krediti! Get it tani!


Diku doni të shfaqni disa imazhe në krye të fletës së punës në çdo faqe të shtypur, siç është logoja e kompanisë ose të tjerët. Ju mund ta bëni atë me hapat e mëposhtëm:

1. click Fut > Header & Footer për të aktivizuar Header & Footer Tools.

2. Zgjidhni pozicionin në seksionet e kokës ose në seksionin e futbollit dhe klikoni Projektimi > Foto. Shih screenshot:

2. Fut Fut Pictures shfaqet, ju lutemi zgjidhni burimin e fotos siç keni nevojë. Në shembullin tonë, ne zgjedhim Nga një skedar opsion dhe klikoni shfletoj button. Shih screenshot:

Shënim: Nëse jeni duke përdorur Excel 2010 ose versione të vjetra, kjo kuti dialogu nuk do të dalë. Ju lutemi vetëm kaloni këtë hap.

3. Në kutinë e dialogut Insert Picture, ju lutemi kërkoni dhe përzgjidhni logon ose imazhin e specifikuar që do të futni si header ose footer dhe klikoni butonin Insert. Shih screenshot:

4. Dhe tani vargu i tekstit i & [Figura] është futur në kokë ose në këmbë. Klikoni çdo qelizë në fletën e punës aktive dhe do të shihni logon ose imazhin e futur si header ose footer. Shih screenshot:

shënim: Pas futjes së një header foto / footer, ju mund ta formatoni atë me zgjedhjen e header foto ose futboll, duke klikuar Projektimi > Format Foto, dhe pastaj formatting në kutinë e dialogut Picture Format. Shih screenshot:


Nëse dëshironi të fshini Header nga workheet, ju mund të vendosni kursorin në vendin ku futet header / footer dhe klikoni Projektimi > Arkitra (Ose Futboll)> asnje sipas Header & Footer Tools. Pra, fshirja e Footer.


Në këtë Video, Kutools tab dhe Kutools Më shumë tab janë shtuar nga Kutools për Excel. Nëse keni nevojë, kliko këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

Tab Zyra

ari star1 Sillni skeda të dobishme në Excel dhe në softuer të tjerë të Zyrës, ashtu si Chrome, Firefox dhe Internet Explorer i ri.

Kutools për Excel

ari star1Amazing! Rrit produktivitetin tuaj në minuta 5. Nuk keni nevojë për ndonjë aftësi të veçantë, përveç dy orë çdo ditë!

ari star1300 karakteristika të reja për Excel, Bëni Excel shumë lehtë dhe të fuqishëm:

 • Merge Cell / Rows / Columns pa humbur të dhënat.
 • Kombinoje dhe konsolido fletët e shumëfishta dhe librat e punës.
 • Krahasoni sferat, kopjoni sfera të shumëfishta, konverto tekstin në datën, njësinë dhe konvertimin e monedhës.
 • Numëroni sipas Colors, Subtotals Paging, Advanced Sort dhe Super Filter,
 • Më shumë Zgjidh / Fut / Fshi / Tekst / Format / Lidhje / Komente / Librat e punës / Materialet e punës ...

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  eranda · 3 years ago
  I not needed to header & footer for my excell sheet.(full space for normal excell to use)
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  PATRICIA · 4 years ago
  There is no NONE in my Header tools I need to delete the header
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Tom · 5 years ago
  What is the correct syntax for the adding the author name.

  Thanks
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Tali · 5 years ago
  Thank you so very much, easy to follow!