Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të shtoni adresën e dërguesve në listën e dërguesve të bllokuar në Outlook?

Ndoshta ju gjithmonë merrni shumë reklama apo junk email nga dikush që as nuk e dini, dhe ju ndiheni të bezdisshëm për t'i pranuar ato përsëri dhe përsëri, ndërkohë, fshirja e tyre është një detyrë që konsumon kohë. Në këtë situatë, ju mund t'i shtoni këto dërgues në listën e bllokuar dhe kur merrni mesazhet e tyre të ardhshme, mesazhet do të zhvendosen automatikisht në dosjen e emailit Junk. Dhe si mund të shtoni adresën e dërguesve në listën e bllokuar për të filtruar këto email?

Shto një adresë dërguesi në listën e bllokuar të dërguesve me funksionin Block Sender

Shto një adresë të shumëfishta dërguesve në listën e bllokuar të dërguesve me Opsionet E-mail Junk

Shto adresën e shumë dërguesve në listën e bllokuar të dërguesve me Kutools për Outlook

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Shto një adresë dërguesi në listën e bllokuar të dërguesve me funksionin Block Sender

Me këtë Blloko Sender ju mund të bllokoni menjëherë të gjitha emailet nga adresa e zgjedhur e postës elektronike.

1. Zgjidhni email-in që dëshironi të shtoni dërguesin e tij te lista e bllokuar e dërguesve nga dosja Inbox.

2. Click Ballina > Vjeturina > Blloko Sender, shihni screenshot:

doc-bllok-sender1

3. Dhe pastaj një kuti të menjëhershme do të shfaqet për t'ju kujtuar se adresa e zgjedhur e emailit është shtuar në Lista e bllokuar e dërguesve, dhe kliko OK për ta përfunduar atë.

doc-bllok-sender2

Kur e merrni këtë mesazh dërgues këtë herën tjetër, ato do të konsiderohen si email junk. Duke përdorur këtë mënyrë, mund të shtoni një dërgues në të njëjtën kohë, nëse dëshironi të bllokoni adresën e shumëfishta të dërguesve, duhet të përsërisni hapat e mësipërm.


shigjetë flluskë e djathtë blu Shto një adresë të shumëfishta dërguesve në listën e bllokuar të dërguesve me Opsionet E-mail Junk

Nëse doni të shtoni manualisht adresat e emailit në listën e Dërguesve të Bllokuar, Junk E-mail Options funksion mund t'ju ndihmojë. Ju lutem bëni si më poshtë:

1. Click Ballina > Vjeturina > Junk E-mail Options. Shih screenshot:

doc-bllok-sender3

2. në Junk E-mail Options kutinë e dialogut, kliko Dërguesit e bllokuar tab, dhe pastaj kliko Shtoj button, në popped jashtë Shtoni adresën ose domenin kutinë, shkruani adresën e e-mailit në kutinë e tekstit që dëshironi të bllokoni, shihni screenshot:

doc-bllok-sender4

3. Dhe pastaj kliko OK, adresa e dërguar e dërguesit do të shtohet në Lista e bllokuar e dërguesve. Ju mund të klikoni Shtoj button për të vazhduar duke shtuar adresat e tjera të postës elektronike.

doc-bllok-sender5

4. Pas shtimit të adresave të dërguesit që dëshironi të bllokoni, klikoni OK për të mbyllur Junk E-mail Options kuti dialogu.


shigjetë flluskë e djathtë blu Shto adresën e shumë dërguesve në listën e bllokuar të dërguesve me Kutools për Outlook

Me këtë Kutools për Outlook'S Dërguesit e bllokut shërbimeve, ju mund të shtoni adresë të shumëfishta dërguesve në listën e bllokuar në një kohë.

Kutools për Outlook: Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, mund të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45. Get it tani.

Nëse keni instaluar Kutools për Outlook, ju lutem bëni si më poshtë:

1. mbaj Ctrl kyç për të zgjedhur mesazhet që dëshironi të bllokoni këta dërgues emailesh.

2. Click Kutools > Junk Email Filter > Aktivizo filtrin e emailit junk për të aktivizuar këtë funksion.

3. Pastaj shkoni në klikuar Dërguesit e bllokut nga Junk Email Filter drop down list, shihni screenshot:

4. Dhe një kuti e menjëhershme do të dalë për t'ju kujtuar se adresat e zgjedhura të emailit janë shtuar me sukses në listën e bllokuar të dërguesve.

5. Tani kliko OK button për të mbyllur kutinë e dialogut.

Ju mund të shkoni në Menaxher i Filtrit të Junk Email për të parë rregullin që keni krijuar. Në kutinë e dialogut, mund të modifikoni, fshini, eksportoni ose importoni rregullin. Shih screenshots:

-1

Dhe mesazhet që janë nga këto adresa të zgjedhura email do të filtrohen automatikisht në dosjen e emaileve Junk automatikisht kur ju merrni ato herën tjetër.

Nëse dëshironi të dini më shumë rreth kësaj veçori, klikoni Dërguesit e bllokut funksion.


Artikujt Related:Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.