Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si t'i caktoni dhe t'i riparaqni detyrat në Outlook?

Është e lehtë të mbash gjurmët e punës tënde me funksionin Detyrat në Microsoft Outlook. Jo vetëm që mund të ndërtoni detyra për veten tuaj, por edhe të krijoni detyra për njerëzit e tjerë. Këtu është një shoqëri që ju ndihmon t'i caktoni me lehtësi detyrat e të tjerëve në Outlook dhe gjithashtu të ndani detyrat e pranuara.

Cakto një detyrë të re për njerëzit e tjerë

Cakto një detyrë të ndërtuar për njerëzit e tjerë

Rivendosni detyrat që njerëzit tjerë ju caktojnë

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluCakto një detyrë të re për njerëzit e tjerë

Nëse keni nevojë të krijoni një detyrë të re dhe t'ua caktoni menjëherë të tjerëve, mund të ndiqni këto hapa:

Hapi 1: Merrni në Dritën e Taskut dhe redaktoni një detyrë të re.

Ju mund të klikoni në Ballina > Items të reja > Detyrë për të hyrë në Task Window në Outlook 2010 / 2013.

Ju mund të klikoni në Skedar > I ri > Detyrë për të hyrë në Task Window në Outlook 2007.

Hapi 2: Klikoni Caktoni detyrën butonin në Menaxho detyrën grup nën Detyrë tab në shiritin. Shikoni shtyllën e mëposhtme të ekranit:

Hapi 3: Pastaj nga kuti, kuti dhe dërgoj butoni shfaqet mbi subjekt kuti. Vetëm shkruani emrat ose adresën e emailit në kuti.

Hapi 4: Klikoni dërgoj button dhe kjo detyrë e re e ndërtuar është caktuar për njerëzit, adresat e emailit të të cilave ke shtypur në kuti.


shigjetë flluskë e djathtë bluCakto një detyrë të ndërtuar për njerëzit e tjerë

Duke supozuar që ju keni krijuar tashmë një detyrë, por tani ju duhet ta caktoni atë tek njerëzit e tjerë, si të merreni me të? Ka një dyfish të metodave për të caktuar një detyrë të ndërtuar në Outlook.

Metoda A: Klikoni me të djathtën mbi detyrën e ndërtuar

Para së gjithash, klikoni Detyrat në panelin e lundrimit për të shfaqur të gjitha detyrat; së dyti right click mbi detyrë e ndërtuar ju do të caktoni, dhe pastaj klikoni Caktoni detyrën pika në menunë zbritëse. Shikoni shtyllën e mëposhtme të ekranit:

Tani ju do të merrni në dritaren e Task, ju lutemi shkruani adresat email në dhe klikoni butonin dërgoj button.

shënim: metoda e klikimit të djathtë funksionon mirë në Microsoft Outlook 2007, 2010 dhe 2013.

Metoda B: rihap dhe redakto detyrën e ndërtuar duke klikuar dy herë

Metoda tjetër është rihapja e detyrës së ndërtuar duke klikuar me dyfishin e detyrës së ndërtuar dhe pastaj klikoni Caktoni detyrën butonin në Menaxho detyrën grup nën Detyrë tab në shiritin. (Shiko xhirimin e ekranit 1)

Më në fund në kuti shkruani adresat email të të cilëve do të caktoni detyrën e ndërtuar dhe klikoni dërgoj button.


shigjetë flluskë e djathtë bluRivendosni detyrat që njerëzit tjerë ju caktojnë

Ju mund të merrni një detyrë paraprakisht dhe tani duhet të riemëroni këtë detyrë të tjerëve, si? Ju mund ta bëni atë me hapat e mëposhtëm:
Hap 1: Merrni email-in e caktimit që keni marrë dhe hapeni duke klikuar dy herë.

Hapi 2: Tani ju merrni në një Dritare Task. Shikoni shtënë në ekran në vijim. Kliko në Caktoni detyrën butonin në Menaxho detyrën grup nën Detyrë Tab.

Hapi 3: Në kuti, shkruani emrat ose email adresuar ju do të riassign detyrën për të.

Hapi 4: Klikoni dërgoj button.

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutools outlook dukaks tab 1180x121
shtënë kutools outlook kutools plus tab 1180x121

Kutools për Outlook - Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook, Përmirësoni Efikasitetin 70% Për ju

 • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
 • Dërgoni email të shumëfishta në mënyrë individuale me një klikim dhe automatikisht përpara me rregulla.
 • Auto CC / BCC çdo email dërgues dhe i lehtë për rregullimin e rregullave, dhe auto përgjigje pa kërkuar server shkëmbimi.
 • E-mail të fuqishëm junk filtër, hiqni email-in e kopjuar, përgjigjuni me shtojcën, grumbullimin e operacioneve me një klikim dhe kështu me radhë ...
 • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. 2 vjet përmirësim dhe mbështetje falas. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Rishab Pant · 2 years ago
  How to assign task in Office 365, like we do in outlook 2010?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Aaron · 4 years ago
  I have daily tasks setup to go through daily production work. While away on business I assign these tasks to someone else.
  When I return I have them reassign the task to me. The problem is that now whenever I complete these daily tasks it now sends emails to myself and the person I assigned them to.
  The emails are annoying, can I get rid of them? Or do I have to delete and re-setup all my daily tasks?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Jim Brown · 4 years ago
  How to you assign a task to yourself FROM a contact?
  So I'm looking at Joe Smith - need to place a reminder/task to call him next week - I assign the task but goes to my "to-do" folder in tasks and doesn't pop up in my reminder window.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Jeannette · 4 years ago
  When you reassign task that other people assigned to you, will the task originator be notified as to who is the "new" task owner? I've tested out with my manager, it showed in her sent files that it notified task creator but some reason, I did not received that notification.