Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të aktivizoni / fikni kujtimet dhe kujtesën e shëndoshë në Outlook?

Kujtesë është një mjet i ftohtë për t'ju kujtuar diçka në Microsoft Outlook në kohë. Sidoqoftë, nganjëherë është një pështymë e papërshtatshme që Reminder shfaqet me pritje dhe ndërpret punën tuaj. Ky artikull është rregulluar të tregojë se si të fikni dhe në kujtesën dhe kujtesën e shëndoshë në Microsoft Outlook ashtu siç dëshironi.

Aktivizo / çaktivizo kujtimet dhe tingullin e kujtesës në Outlook 2010 / 2013

Aktivizo / çaktivizo kujtimet dhe tingullin e kujtesës në Outlook 2007

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluAktivizo / çaktivizo kujtimet dhe tingullin e kujtesës në Outlook 2010 / 2013

Kjo pjesë është një udhëzues rreth mënyrës sesi të aktivizoni ose të çaktivizoni kujtesën ose tingullin e kujtesës në Microsoft Outlook 2010 dhe 2013.

Hapi 1: Klikoni Skedar > Opcionet.

Hapi 2: Në kutinë e dialogut të Options Outlook, klikoni Avancuar në shiritin e majtë.

Hapi 3: Shko te Harroni seksion:

Për të çaktivizuar të gjitha kujtimet, çaktivizo Trego kujtimet opsion; dhe anasjelltas.

Për të fikur vetëm tingullin e kujtesës, çaktivizoni vetëm Luaj tingullin e kujtesës opsionin dhe mbajeni Trego kujtimet opsioni i kontrolluar; për të aktivizuar tingullin e kujtesës, ju lutemi kontrolloni Luaj tingullin e kujtesës opsion.


shigjetë flluskë e djathtë bluAktivizo / çaktivizo kujtimet dhe tingullin e kujtesës në Outlook 2007

Hapat e mëposhtëm do të ecin me anë të aktivizimit ose çaktivizimit të kujtesës ose kujtesës në Microsoft Outlook 2007.

Hapi 1: Klikoni Tools > Opcionet.

Hapi 2: Në kutinë e dialogut Options, klikoni Opcionet e Avancuara button në anën tjetër Tab.

Hapi 3: Në kutinë e dialogut të opsioneve të avancuara, klikoni Opsionet e Kujtesës button.

Hapi 4: Në kutinë e dialogut të Options Reminder,

Nëse dëshironi t'i fikni të gjithë kujtimet, hiqni Shfaqni kujtesën opsion; dhe për të aktivizuar të gjitha kujtimet, kontrolloni këtë opsion.

Nëse dëshironi të fikni vetëm tingullin e kujtesës, hiqni Luaj tingullin e kujtesës opsioni dhe të mbetet Shfaqni kujtesën opsioni i kontrolluar; dhe për të aktivizuar tingullin e kujtesës, ju lutemi kontrolloni Luaj tingullin e kujtesës opsion.Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  neville · 4 months ago
  When the reminder goes off how do acknowledge I have seen the reminder without having the reminder continue to play music for 3 minutes. I tend to hit the PC mute button to kill the sound but that results in me forgetting to unmute and I miss my next meeting.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Connie Zimmermann · 1 years ago
  Thank you!! The "reminders" sound in Outlook 2016 was driving me mad!!
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  merrilly · 2 years ago
  How do I turn on reminders in my outlook calendar in office 2016/365