Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të aktivizoni dhe çaktivizoni makro në Outlook?

Ky artikull ofrohet për të ecur përmes mundësimit dhe çaktivizimit të të gjitha makrove në Microsoft Outlook 2007, 2010 dhe 2013.

Aktivizo dhe çaktivizo makro në Outlook 2010 dhe 2013

Aktivizo dhe çaktivizo makro në Outlook 2007

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluAktivizo dhe çaktivizo makro në Outlook 2010 dhe 2013

Kjo pjesë e parë do të tregojë se si të aktivizoni dhe çaktivizoni makro në Microsoft Outlook 2010 dhe 2013.

Hapi 1: Klikoni Skedar > Opcionet.

Hapi 2: Në kutinë e dialogut të Options Outlook, klikoni Qendra e Mirëbesimit në shiritin e majtë.

Hapi 3: Klikoni Cilësimet e Trust Center button.

Hap 4: Në kutinë e dialogut të Qendrës së Mirëbesimit, klikoni në Cilësimet e makro në shiritin e majtë.

Hap 5: Në seksionin e Parametrave Makro:

Për të aktivizuar të gjitha makrikat, ju lutemi kontrolloni Aktivizo të gjitha makrot (nuk rekomandohet, kodi potencialisht i rrezikshëm mund të funksionojë) opsion.

Për të çaktivizuar të gjitha makrikat në Microsoft Outlook, hiqni Aktivizo të gjitha makrot (nuk rekomandohet, kodi potencialisht i rrezikshëm mund të funksionojë) opsion.

Hapi 6: Kliko OK në secilën kuti dialogu.

Hapi 7: Rinisni Microsoft Outlook tuaj 2010 ose 2013 për ta aktivizuar atë.


shigjetë flluskë e djathtë bluAktivizo dhe çaktivizo makro në Outlook 2007

Për të aktivizuar ose çaktivizuar macros në Microsoft Outlook 2007, ju lutemi bëni si në vijim:

Hapi 1: Klikoni Tools > Qendra e Mirëbesimit.

Hapi 2: Klikoni Siguria makro në shiritin e majtë.

Hapi 3: Shko te seksioni i sigurisë makro:

Për të aktivizuar të gjitha makrikat, ju lutemi kontrolloni Asnjë kontroll i sigurisë për makro (nuk rekomandohet) options.

Për të çaktivizuar të gjitha makrikat në Microsoft Outlook, hiqni Asnjë kontroll i sigurisë për makro (nuk rekomandohet) options.

Hapi 4: Klikoni OK button.

Hap 5: Ju lutemi rifilloni Microsoft Outlook 2007 tuaj.Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Tracy · 2 years ago
    It works fine after I enabled macros. How do I get it to keep the format that normal email messages get sent with? My signature is fancy and it dropped all of that formatting.