Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Outlook: ndryshoni dosjen ku ruhen sendet e dërguara

Siç e dini, mesazhet e dërguara me email ruhen automatikisht në dosjen Send Items. Por këtu ne organizojmë disa truket rreth asaj se si të ndryshojmë dosjen e sendeve të parazgjedhur dhe të ruajmë lehtë mesazhet e dërguara në dosjet alternative në Microsoft Outlook.

Ndryshimi i dosjeve që dërgohen sendet ruhen kur jeni duke kompozuar

Ndryshimi i dosjes të gjitha sendet e dërguara ruhen automatikisht

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluNdryshimi i dosjeve që dërgohen sendet ruhen kur jeni duke kompozuar

Kur po krijoni një mesazh PE, mund të përcaktoni një dosje alternative ku kjo e-mail dërguar do të ruhet pas dërgimit.

Hapi 1: Klikoni Ruaj sendin e dërguar për të > Folder tjeraMe shume opsione grupi në Opcionet në dritaren e Mesazhit.

Hap 2: Në kutinë e dialogut të dosjes së zgjedhur, zgjidhni dhe nënvizoni një dosje në dosjet: dhe klikoni butonin OK button.

Pasi ta dërgoni këtë mesazh, kopja e tij do të ruhet në dosjen që keni zgjedhur në Hap 2 automatikisht.


shigjetë flluskë e djathtë bluNdryshimi i dosjes të gjitha sendet e dërguara ruhen automatikisht

Në disa raste ju mund të dëshironi të ndryshoni dosjen e parashtruar të parashtruar të parashtruar dhe le të gjitha mesazhet e dërguara të postës të ruhen automatikisht në një dosje të caktuar. Ne do t'ju udhëheqim për ta realizuar atë me krijimin e një rregulli në Outlook.

Para se të krijoni një rregull, duhet të zhvendoseni në pamjen e Mail me klikimin e postë në butonin e lundrimit.

Hapi 1: Hapni kutinë e dialogut Rregullat dhe alarme:

 1. Në Outlook 2010 dhe 2013, ju lutemi klikoni Rregullat > Menaxho rregullat dhe lajmërimetVeprim grupi në Ballina Tab.
 2. Në Outlook 2007, ju lutem klikoni Tools > Rregullat dhe alarme.

Hapi 2: Në kutinë e dialogut Rregullat dhe alarme, klikoni në Rregull i ri button në anën Rregullat E-mail Tab.

Hapi 3: Në kutinë e dialogut Wizard Rregullat, zgjidhni dhe theksojeni Zbato rregull mbi mesazhet që po dërgojFilloni nga rregulli o bosh dhe klikoni butonin tjetër button.

Hapi 4: Në kutinë e dialogut të ri Rregullorja e Rregullimeve,

 1. Kontrollo nëpërmjet llogarisë së specifikuar opsion në Hapi 1: zgjidhni kushtet (et) seksion.
 2. Kliko i caktuar Hapi 2: Ndrysho përshkrimin e rregullave seksion.
 3. Në hapjen e kutisë së dialogut të Llogarisë, zgjidhni një llogari në Llogaria: kuti dhe kliko OK button.
 4. Kliko tjetër button.

Hapi 5: Në kutinë e dialogut të ri Rregullorja e Rregullimeve,

 1. Kontrollo lëvizni një kopje në dosjen e specifikuar opsioni dhe ndalo përpunimin e më shumë rregullave opsion në Hapi 1: zgjidhni veprimet (veprimet) seksion.
 2. Kliko i caktuarHapi 2: Ndrysho përshkrimin e rregullave seksion.
 3. Në kutinë e dialogut Rregullat dhe alarme, zgjidhni një dosje dhe klikoni OK button.
 4. Kliko tjetër button.

Hapi 6: Vazhdoni të klikoni tjetër butonat dhe Fund në kutitë e mëposhtme të dialogut.

Nga tani e tutje të gjitha mesazhet e dërguara do të ruhen në dosjen që keni konfiguruar në hapin 5 automatikisht.Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Tammy · 3 years ago
  YOU ARE A GODSEND!!!!!
  I have been battling this for an entire day...trying to get all of my devices to use the same iMap boxes for filing. You got me through the last hurdle!!!! I am slowly regaining sanity, though I cannot believe this process is what is required to pick which sen box I'd like my Outlook 13 mail to be stored. THANK YOU
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  KLD · 3 years ago
  This works great for me. My company implemented a new policy that automatically deletes our sent emails after 60 days, and this works perfectly for me to keep all of my emails in a separate sent folder without the company deleting them. Thanks!
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  #Salia · 4 years ago
  I would like to use the "save sent item" option and followed the instructions above. But for me this does not work. It seems that this function is not activated. Is there an additional check box to activate?

  Thank you for any help
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Prakash · 4 years ago
  Good idea....and it works .... :lol:
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  mjohnsoneq · 4 years ago
  This is great, but the messages show in the other specified folder as unread messages.