Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të printoni trupin e postës elektronike vetëm pa kokë dhe emër përdoruesi në Outlook?

Normalisht do të shtypë të gjithë përmbajtjen e një email-i në Microsoft Outlook, përfshirë kokën, trupin e tij dhe më shumë. Dikur ju mund të dëshironi të fshehni një header mesazhi email gjatë shtypjes, për hir të mbajtjes së qëllimit konfidencial ose tjetër. Dhe ky artikull është një udhëzues për mënyrën se si të printoni trupin dhe kokën e një mesazhi PE, dhe si të printoni vetëm trupin e një mesazhi PE pa kokën e tij (duke përfshirë emrin e përdoruesit në krye) në Microsoft Outlook lehtë.

Printoni një email pa mesazh header me funksion të Përgjigjes

Printoni një email pa kokë dhe emër përdoruesi me Pamje në shfletuesin

Shtypni një email pa kokë dhe emër përdoruesi me Kutools për Outlook

Easily print një email pa header mesazhi dhe username, por duke përfshirë imazhin e sfondit në Outlook

Siç e dini, kur printoni një email në Outlook, ajo do të shtypë të dyja kokrrat e emailit dhe trupin e-mail si atë që shihni në dritaren e Mesazhit ose në Librin e Leximit. Për më tepër, zakonisht shton emri i përdoruesit mbi kokën e mesazhit. Këtu, dua të prezantoj të shkëlqyerin Printim i avancuar tipar i Kutools për Outlook, i cili ju mundëson të printoni një trup mesazhi email vetëm pa kokën dhe emrin e mesazhit dhe duke mbetur imazhin e sfondit në Outlook. Kliko për gjykim falas 60-ditore pa kufizime!
doc advacned print 1

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Printoni një email pa mesazh header me funksion të Përgjigjes

Kjo metodë do t'ju udhëheqë për të shtypur trupin e mesazhit të një email-i vetëm duke përjashtuar kokën e mesazhit me ndihmën e funksionit të Përgjigjes në Outlook. Ju lutem bëni si më poshtë:

1. Zgjidhni emailin që do të printoni pa kokë dhe kliko Ballina > përgjigje.

2. Tani hapet dritarja e Përgjigjes Mesazhi. Ju lutemi hiqni informacionin si vijon:
(1) Hiqni marrësit, subjektin, bashkëngjitjet nga header-i i mesazhit;
(2) Hiq kokën e përgjigjes në krye të trupit të mesazhit.

3. Click Skedar > shtyp. Dhe tani do të shihni të gjithë kokën e mesazhit nuk do të shfaqet në preview të printimit. Shihni screenshot më poshtë:

4. Shkoni përpara për të specifikuar një printer sa keni nevojë, dhe pastaj klikoni në shtyp button. Shihni pamjen ekrani më lart:

5. Mbyllni dritaren e Përgjigjeve të Mesazhit pa ruajtur email-in.


shigjetë flluskë e djathtë blu Printoni një email pa kokë dhe emër përdoruesi me Pamje në shfletuesin

Nëse nuk dëshironi të printoni headerin e mesazhit gjatë shtypjes, bëjeni si më poshtë:

1. Klikoni dy herë për të hapur email-in që do të shtypni në dritaren e Mesazhit.

2. Click Mesazhi> Veprimet > Shiko në Shfletuesin.

3. Shfaqet një kuti dialogu paralajmëruese. Ju lutemi klikoni OK button.

4. Mesazhi i postës elektronike do të shfaqet si një faqe ueb në shfletuesin tuaj të paracaktuar të uebit. Ju lutem klikoni Skedar > shtyp (ose shtypni Ctrl + P çelësat) për të hapur kutinë e dialogut Print.

5. Në kutinë e dialogut Print, ju lutem zgjidhni dhe konfiguroni printerin tuaj, dhe pastaj klikoni në shtyp button.
Shënim: Kjo metodë funksionon mirë për email-të HTML. Nëse emaili juaj është teksti i thjeshtë ose teksti i pasur, duhet ta konvertoni në HTML përpara se të shtypni. Ju mund të konvertohet email në HTML (siç shihet në ekranin e mëposhtëm): (1) Klikoni dy herë për të hapur e-mailin; (2) Kliko mesazh > Veprimet > Ndrysho mesazhin; (3) Kliko Formati i tekstit > HTML. Dhe pastaj ndiqni të njëjtat hapa që kemi përshkruar më lart për të shtypur email-in pa kokë.


shigjetë flluskë e djathtë blu Shtypni një email pa kokë dhe emër përdoruesi me Kutools për Outlook

Nëse keni Kutools për Outlook të instaluar, mund ta aplikoni atë shtyp funksion për të shtypur me lehtësi trupin e mesazhit të një email-i vetëm pa kokën e mesazhit në Outlook. Ju lutem bëni si më poshtë:

Kutools për Outlook - Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60

1. në postë shikoni, hapni dosjen e postës që përmban email që do të shtypni pa kokë, zgjidhni këtë email dhe klikoni Kutools > Printim i avancuar. Shih screenshot:
doc print email pa kokë 001

2. Në kutinë e dialogut të avancuar të Printimit, ju lutemi kontrolloni vetëm Trupi i artikullit opsion në Përmbajtja e Printimit dhe klikoni butonin shtyp button. Shih screenshot:
doc print email pa kokë 002

3. Në kutinë e dialogut të ri të Printimit, ju lutem specifikoni printerin dhe klikoni në shtyp button.

Dhe tani vetëm organi i mesazhit të emailit të përzgjedhur shtypet.

Kliko për ta shkarkuar Kutools për Outlook, 60-ditë falas pa kufizim!

shigjetë flluskë e djathtë bluDemo: Shtypni një email pa kokë dhe emër përdoruesi me Kutools për Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.