Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të përdorni shiritin e hapësirës si lexim kyç në Outlook?

Për disa email, përmbajtja është e shkurtër, kështu që ju mund të lexoni drejtpërdrejt në Bllokun e Leximit pa klikuar dy herë për ta hapur atë. Për shumë përdorues të Outlook-it, ata kanë tendencën të lexojnë email në Outlook duke lëvizur miun. Në të vërtetë, gjithmonë duke përdorur miun mund të shkaktojë pakëndshme për dorën tuaj. Në këtë tutorial, ne do t'ju tregojmë se si të përdorni shiritin e hapësirës për të lexuar email-et tuaja pa përdorur miun.

Përdorni shiritin e hapësirës si lexim të vetëm në Outlook 2010 dhe 2013

Përdorni shiritin e hapësirës si lexim kyç në Outlook 2007

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluPërdorni shiritin e hapësirës si lexim të vetëm në Outlook 2010 dhe 2013

Në Outlook 2010 dhe 2013, mund të përdorni shiritin e hapësirës për të lexuar emailet si më poshtë.

1. click Skedar > Opcionet.

2. Në Opsionet e Outlook kutinë e dialogut, kliko postë në shiritin e majtë, pastaj klikoni në Pane Leximi butonin në Panelet e Outlook seksioni. Shih screenshot:

3. Në Pane Leximi kutinë e dialogut, kontrolloni Lexim i vetëm me kyç duke përdorur shiritin e hapësirës dhe klikoni butonin OK button.

4. Click OK butonin në Opsionet e Outlook kuti dialogu.

Nga tani e tutje, mund të shtypni shiritin e hapësirës për të shkuar poshtë për të zgjedhur postë elektronike për lexim në panelin e leximit.


shigjetë flluskë e djathtë bluPërdorni shiritin e hapësirës si lexim kyç në Outlook 2007

Nëse po përdorni Outlook 2007, ju lutem bëni si më poshtë.

1. click Tools > Opcionet.

2. Në Opcionet kutinë e dialogut, shkoni te tjetër tab, pastaj klikoni në Pane Leximi butonin në Panelet e Outlook seksion.

3. Në Pane Leximi kutinë e dialogut, kontrolloni Lexim i vetëm me kyç duke përdorur shiritin e hapësirës dhe pastaj klikoni në OK button.

4. Click OK butonin në Opcionet kuti dialogu.Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.