Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të printoni një email pa marrësit e saj në Outlook?

Për shembull, dëshironi të printoni një email në Outlook. Megjithatë, marrësit e postës elektronike janë kaq shumë që kanë shumë hapësirë ​​në kokën e mesazhit. Për hir të kursimit të letrës, kjo metodë do të prezantojë një skriptë VBA për të printuar një email pa marrësit e tij në Outlook.

Shtypni një email pa përfituesit e tij me VBA

Easily print një email dërguar me marrësit Bcc në Outlook

Siç e dini, fusha Bcc nuk do të printohet kur shtypni një email të dërguar në Outlook. Megjithatë, me fantastike Printim i avancuar tipar i Kutools për Outlook, ju mund të shtypni lehtësisht një email të dërguar pa kokë, pa emrin e përdoruesit, duke përfshirë sfondin, dhe me marrësit e Bcc. Kliko për gjykim falas 60-ditore pa kufizime!

marrësit e shtypur të kopertinës

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Shtypni një email pa përfituesit e tij me VBA

Ju lutem ndiqni më poshtë hapa për të aplikuar VBA për të printuar email të zgjedhur duke injoruar marrësit e tij në Outlook.

1. Zgjidhni e-mailin që do të printoni pa marrësit dhe shtypni Ndalet + F11 çelësat për të hapur dritaren e Microsoft Visual Basic për Aplikime.

2. click Fut > Modulet, dhe pastaj ngjiteni më poshtë kodit VBA në dritaren e hapjes së Modulit.

VBA: Shtypni një email pa marrësit

Public Sub PrintWithoutRecipient()
Dim oItem As Outlook.MailItem
Dim i As Long

For i = 1 To Application.ActiveExplorer.Selection.Count
Set oItem = Application.ActiveExplorer.Selection.Item(i)
oItem.To = ""
oItem.CC = ""
oItem.PrintOut
oItem.Close olDiscard
Set oItem = Nothing
Next
End Sub

3. Shtypni F5 kyç ose kliko run button për të drejtuar këtë VBA.

Tani, email-i i përzgjedhur shtypet pa marrësit e tij.

Shënim: Kjo VBA do të printojë emailin me cilësimet e printerit dhe cilësimet e printimit që konfiguroni në Outlook.


shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj që kanë lidhjeKutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.