Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të dërgoni email me template në Outlook?

Kur përcillni email në Outlook, zakonisht mund të shkruani të njëjtin tekst për të kujtuar marrësit tuaj. Në rast, përcjellja me një model të caktuar do të lehtësojë punën tuaj. Këtu, ky artikull do të prezantojë tre mënyra për të përcjellë email me template në Outlook.

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluDërgo email me template nga Quick Step

Kjo metodë do t'ju udhëheqë për të krijuar një hap me porosi të shpejtë për të dërguar email me tekstin e specifikuar template në Outlook. Ju lutem bëni si më poshtë:

1. Në postë shikoni, klikoni Krijo të reHapa të shpejtë grupi në Ballina tab. Shih screenshot:

2. Në kutinë e dialogut Hapi i shkurtëzo modifikim, ju lutem (1) shkruani një emër për hapin e ri të shpejtë në emër kuti; (2) zgjidhni Përpara nga Veprimet drop down list; (3) klikoni tekstit të lidhur të Trego opsionet. Shih screenshot:

3. Tani opsionet e fshehura zgjerohen. Ju lutemi shkruani ose ngjisni tekstin e modelit të personalizuar në Tekst dhe pastaj klikoni në Fund button. Shih screenshot:

4. Tani hap i shpejtë është krijuar. Zgjidhni emailin që do të përcillni me shabllon, dhe pastaj klikoni hapin e ri të krijuar të shpejtë në Hapa të shpejtë grupi në Ballina tab. Shih screenshot:

5. Mesazhi i përcjelljes po hapet me tekstin e specifikuar të templates. Ju lutem shkruani dhe dërgoni atë.


shigjetë flluskë e djathtë bluDërgo email me template nga Nënshkrimi

Kjo metodë do t'ju udhëheqë për të ruajtur të gjithë modelin si një nënshkrim, dhe pastaj mund ta futni shpejt në ndonjë e-mail kompozimi lehtë në Outlook.

1. Në postë shiko, kliko Ballina > Items të reja > Artikuj Më shumë > Zgjidhni Formularin. Shih screenshot:

2. Në kutinë e dialogut Zgjidh formën, ju lutem (1) zgjidhni Templates User në File System nga Shikoni drop down list; (2) Përzgjidhni shabllonin e specifikuar me të cilin do të përcillni në listën e modeleve; (3) Kliko hapur button.

3. Tani po hapet një email i ri me modelin e specifikuar. Vendoseni kursorin në trupin e mesazhit, shtypni Ctrl + A për të zgjedhur të gjithë përmbajtjen dhe më pas shtypni Ctrl + C çelësat njëkohësisht për të kopjuar të gjithë shabllonin.

4. Shkoni përpara për të klikuar Fut > Nënshkrim > Nënshkrimet. Shih screenshot:

5. Tani del nga kutia e dialogut Nënshkrimi dhe Shkrimi. Ju lutem klikoni I ri butonin në Zgjidhni Nënshkrimi për të ndryshuar seksion, shkruani një emër për nënshkrimin e ri dhe klikoni OK në kutinë e dialogut të Nënshkrimit të Ri. Shih screenshot:

6. Shkoni përpara për të vendosur kursorin në Ndrysho nënshkrimin kuti, shtypni Ctrl + V çelësat për të ngjitur modelin, dhe pastaj klikoni OK button. Shih screenshot:

7. Mbyllni email-in e ri pa kursyer.

Deri më tani është krijuar një nënshkrim me përmbajtjen e modelit. Dhe lehtë mund të fusni përmbajtjen e shabllonit në çdo postë kompozuese.

8. Në postë shikoni, përzgjidhni emailin që do të përcillni me shabllon dhe klikoni Ballina > Përpara.

9. Në dritaren Hapja e mesazhit, shkoni te organi i mesazhit ku do të futni përmbajtjen e modelit dhe klikoni Fut > Nënshkrim > firma e specifikuar me përmbajtje template. Shih screenshot:

10. Shkruani e-mailin e transmetimit dhe dërgojeni.


shigjetë flluskë e djathtë bluDërgo email me template me hyrjen e shkruar automatik

Kjo metodë do t'ju udhëheqë për të ruajtur të gjithë shabllonin si një hyrje në tekstin me tekstin AutoText tipar i Kutools për Outlook, prandaj ju mund ta ripërdorni lehtë përmbajtjen e modelit me vetëm një klik.

Kutools për Outlook - Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60

1. Në postë shiko, kliko Ballina > Items të reja > Artikuj Më shumë > Zgjidhni Formularin. Shih screenshot:

2. Në kutinë e dialogut Zgjidh formën, ju lutem (1) zgjidhni Templates User në File System nga Shikoni drop down list; (2) Përzgjidhni shabllonin e specifikuar me të cilin do të përcillni në listën e modeleve; (3) Kliko hapur button.

3. Tani krijohet një email i ri me modelin e specifikuar. Vendoseni kursorin në trupin e mesazhit, shtypni Ctrl + A për të zgjedhur të gjithë përmbajtjen e modelit, dhe pastaj klikoni në Shtoj buton Tekst automatik pane. Shih screenshot:

4. Në kutinë e dialogut të Auto Text, ju lutemi shkruani një emër për futjen e re të teksteve në tekstin emër kuti, specifikoni një kategori dhe klikoni në OK button. Shihni pamjen ekrani më lart.

Deri tani një hyrje në AutoText me përmbajtjen e modelit ka krijuar, dhe ju mund ta futni atë në çdo postë kompozuese me lehtësi.

5. Ju lutemi mbyllni email-in e ri pa kursyer.

6. Në postë shikoni, përzgjidhni emailin që do të përcillni me shabllon dhe klikoni Ballina > Përpara.

7. Në dritaren e emailit të transmetimit, shkoni te organi i mesazhit ku dëshironi të futni përmbajtjen e modelit dhe klikoni në Fut buton prapa hyrjes së saktë të fjalës së autorit me përmbajtje template në Tekst automatik pane. Shih screenshot:


8. Ju lutemi të shkruani emailin e transmetimit dhe ta dërgoni atë.

Kliko për ta shkarkuar Kutools për Outlook, 60-ditë falas pa kufizim!

Demo: përgjigjuni / përpara email-it me tekst template në Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!


shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj që kanë lidhje

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutools outlook dukaks tab 1180x121
shtënë kutools outlook kutools plus tab 1180x121

Kutools për Outlook - Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook, Përmirësoni Efikasitetin 70% Për ju

  • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
  • Dërgoni email të shumëfishta në mënyrë individuale me një klikim dhe automatikisht përpara me rregulla.
  • Auto CC / BCC çdo email dërgues dhe i lehtë për rregullimin e rregullave, dhe auto përgjigje pa kërkuar server shkëmbimi.
  • E-mail të fuqishëm junk filtër, hiqni email-in e kopjuar, përgjigjuni me shtojcën, grumbullimin e operacioneve me një klikim dhe kështu me radhë ...
  • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. 2 vjet përmirësim dhe mbështetje falas. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.