Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të dërgoni email pa shtuar fw para subjektit në Outlook?

Normalisht kur forwarding një email në Outlook, ajo do të shtojë automatikisht FW: në fillim të rreshtit të subjektit, siç tregohet në ekranin e mëposhtëm. Por, në disa kushte ju mund të dëshironi të përcillni një email pa tekstin e FW:, si ta arrijnë atë? Më poshtë zgjidhjet do t'ju ndihmojnë:

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluDërgoni postë elektronike pa fwd nga Resend This Message feature

Kjo metodë do t'ju udhëheqë për të përcjellë një email pa shtuar FW: para subjektit me Rinis këtë mesazh funksion në Outlook.

1. Në postë shikoni, klikoni dy herë për të hapur emailin që do të përcillni pa FWD.

2. Tani emaili po hapet në dritaren e Mesazhit. Ju lutem klikoni mesazh > Veprimet > Rinis këtë mesazh. Shih screenshot:

3. Tani shfaqet një kuti dialogu paralajmëruese. Ju lutemi klikoni po butonin për të shkuar përpara.

4. Emaili është i redaktueshëm. Ju lutemi zgjidhni llogarinë tuaj të postës elektronike nga nga drop down list, shtoni marrësit në/Cc fushat, dhe pastaj klikoni në dërgoj button. Shih screenshot:

Deri më tani, emaili është përcjellë pa shtuar FW: para subjektit. Pas dërgimit, mbyllni mesazhin origjinal.


shigjetë flluskë e djathtë bluDërgoni postë elektronike pa fwd nga funksioni Hapat e shpejtë

Kjo metodë do t'ju udhëheqë për të krijuar një hap me porosi të shpejtë për të dërguar email pa shtuar FW: para subjekteve të forwarding email në Outlook.

1. Në postë shikoni, klikoni Krijo të re opsion në Hapa të shpejtë kuti në Ballina tab. Shih screenshot:

2. Në kutinë e dialogut Hapi i shkurtëzo modifikoni, (1) shkruani një emër për hapin e ri të shpejtë në emër kuti; (2) zgjidhni Përpara nga Veprimet drop down list; (3) dhe klikoni tekstit të lidhur të Trego opsionet. Shih screenshot:

3. Tani opsionet e transmetimit janë zgjeruar. Ju lutem hiqni FW:subjekt fushë, dhe kliko Fund button. Shih screenshot:

4. Zgjidhni emailin që do të përcillni, klikoni në hapin e ri të shpejtë në Hapa të shpejtë kuti, dhe tani do të shihni se emaili i transmetimit po hapet pa FW: para subjektit. Shih screenshot:

5. Hartoni email-in e dërgimit dhe dërgojeni.


shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj që kanë lidhjeKutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.