Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të mos dërgoni email si bashkëngjitje në Outlook?

Nëse dërgoni email të shumëfishta të zgjedhura me klikim Ballina > Përpara, këto e-mail të zgjedhur do të përcillen si bashkëngjitje në Outlook. Në disa raste, edhe nëse keni zgjedhur vetëm një email, emaili gjithashtu përcillet si shtojcë. Këtu, ky artikull do t'ju tregojë metodat për të mos dërguar email si bashkangjitje!

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluJo përpara një email si shtojcë në Outlook

Disa përdorues të Outlook-it raportojnë se email-et gjithmonë përcillen si shtojca, edhe nëse ka vetëm një email të zgjedhur në Outlook. Kjo për shkak se Bashkangjisni mesazhin origjinal opsion është konfiguruar për dërgimin e postës elektronike në Outlook Options. Ju mund të rivendoseni si më poshtë:

1. click Skedar > Opcionet.

2. Në hapjen e kutisë së dialogut Opsionet e Outlook, klikoni postë në shiritin e majtë, shkoni te Përgjigjet dhe përpara seksion, dhe zgjidhni ndonjë opsion përveç Bashkangjisni mesazhin origjinal opsion nga Kur përcillet një mesazh drop down list. Shih screenshot:

3. Click OK butonin për të ruajtur cilësimet.

Tani e tutje, një email nuk do të përcillet kurrë si një shtojcë me klikimin Ballina > Përpara në Outlook.


shigjetë flluskë e djathtë bluMos dërgoni email të shumëfishta si bashkëngjitje në Outlook

Nëse zgjidhni e-maile të shumta dhe i dërgoni ato në masë duke klikuar Ballina > Përpara, të gjithë ata do të përcillen automatikisht si bashkëngjitje. Në këtë situatë, ju mund të aplikoni Kutools për Outlook Përpara (Multiple Mails) për të përcjellë email të shumëfishta jo si bashkëngjitje në Outlook.

Kutools për Outlook - Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60

1. Në postë shikoni, zgjidhni email të shumëfishta që nuk do të dërgoni si bashkëngjitje, dhe klikoni Kutools > Përpara Postë e shumëfishta grup. Shih screenshot:

shënim: Mbajtja e Ctrl kyç, mund të zgjidhni mesazhe të shumëfishta jo-mesatare, duke i klikuar ato një nga një; duke mbajtur Ndryshim kyç, ju mund të zgjidhni e-mail të shumëfishta ngjitur me klikimin e parë dhe të fundit.

2. Në hapjen e kutive të dialogut të Emrave Zgjidhni: Kontaktet, ju lutemi specifikoni marrësit në/Cc/Bcc fusha dhe kliko OK button. Shih screenshot:

Dhe tani të gjitha emailet e përzgjedhura përcillen më vete veçmas, jo si bashkëngjitje!

Kliko për ta shkarkuar Kutools për Outlook, 60-ditë falas pa kufizim!

Demo: Mos dërgoni email të shumëfishta si bashkëngjitje në Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!


shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj që kanë lidhje

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutools outlook dukaks tab 1180x121
shtënë kutools outlook kutools plus tab 1180x121

Kutools për Outlook - Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook, Përmirësoni Efikasitetin 70% Për ju

  • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
  • Dërgoni email të shumëfishta në mënyrë individuale me një klikim dhe automatikisht përpara me rregulla.
  • Auto CC / BCC çdo email dërgues dhe i lehtë për rregullimin e rregullave, dhe auto përgjigje pa kërkuar server shkëmbimi.
  • E-mail të fuqishëm junk filtër, hiqni email-in e kopjuar, përgjigjuni me shtojcën, grumbullimin e operacioneve me një klikim dhe kështu me radhë ...
  • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. 2 vjet përmirësim dhe mbështetje falas. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Eric · 1 years ago
    Sometimes the simple answer is staring you in the face. Thanks for guiding me through the "single email" forward solution. The three options to choose from were not intuitive at all. Thanks Microsoft! I guess I should have tried them all. It has been driving me crazy for the past couple weeks because somehow my system changed and began sending all forwarded emails as attachments. Trying to craft a Google search to come up with the right article was the real challenge!