Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të datave të guximshme në kalendarin e vogël në Navigation Pane in Outlook?

A keni vënë re ndonjëherë se datat janë shënuar si të guximshme në kalendarin e vogël në panelin e navigacionit nëse emërimet janë planifikuar në këto data kur shfaqet si screenshot e drejtë? Sidoqoftë, disa data nuk janë të shënuara si të guximshme edhe nëse përmbajnë emërime. Këtu, ky artikull do t'ju udhëheqë për të rregulluar problemin dhe datat e guximshme me emërimet në kalendarin e vogël.

Bold data në kalendarin e vogël në Navigation Pane në Outlook

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluBold data në kalendarin e vogël në Navigation Pane në Outlook

Për të shënuar një datë të theksuar në qoftë se emërimet ekzistojnë në këtë datë në kalendarin e vogël në Navigation Pane, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Në kalendar shikoni, shkoni në kalendarin e vogël në Navigation Pane dhe klikoni për të hapur datën e caktuar që do të shënoni si të theksuar në ditë pamje. Shih screenshot:

2. Tani data e caktuar është duke u hapur në ditë pamje. Ju lutem klikoni me të drejtë një nga takimet e planifikuara në datën, zgjidhni Trego si, dhe pastaj zgjidhni ndonjë opsion përveç falas në menunë e kontekstit. Shih screenshot:

Dhe tani data e specifikuar është e theksuar në kalendarin e vogël në Navigation Pane sa më shpejt të jetë e mundur.


shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj që kanë lidhjeKutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Adeel Siddiqui · 5 months ago
  This tip does not work for Outlook 2013/2016, and I doubt that Microsoft has included it back in Outlook 2019 either.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   kellytte · 3 months ago
   Hi Adeel,
   This method works well in Office 2010/2013/2016 desktop applications. Please note that you should right click any one of appointments on the specified day and mark it as busy, tentative, …