Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të dërgoni postë elektronike me dërguesin origjinal dhe marrësit në Outlook?

Në përgjithësi, kur dërgoni një email në Outlook, dërguesi dhe marrësit e postës elektronike do të hiqen automatikisht në emailin e përcjelljes. Megjithatë, nganjëherë ju mund të dëshironi të dërgoni një email me dërguesin origjinal dhe marrësit, si mund ta bëni atë? Ky artikull do t'ju udhëheqë për të krijuar një rregull për përcjelljen e postës elektronike me dërguesin origjinal dhe marrësit në Outlook.

Dërgo email me dërguesin origjinal dhe marrësit me një rregull

Automatikisht përcjell çdo email tek marrësi i caktuar në Outlook

Në përgjithësi, ne mund të caktojmë një rregull që automatikisht dërgon email tek marrësit e specifikuar, siç është llogaria tjetër e postës elektronike, Gmail-i ose kolegët tuaj etj. Por, të gjithë ne e dimë se do të duhet shumë kohë për të konfiguruar një rregull me porosi Outlook. Tani, ne futim Kutools për Outlook (Automatik) Përpara , e cila mund të caktojë një rregull automatik të përcjelljes vetëm me disa klikime. Kliko për gjykim falas 60-ditore pa kufizime!
email automatik përpara

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Dërgo email me dërguesin origjinal dhe marrësit me një rregull

Kjo metodë do t'ju udhëheqë për të krijuar një rregull brenda llogarisë së Exchange për të përcjellë automatikisht të gjitha emailet që plotësojnë kriteret e specifikuara me dërguesit dhe marrësit origjinale të postës elektronike në Outlook. Ju lutem bëni si më poshtë:

1. Në postë shiko, kliko Ballina > Rregullat > Menaxho rregullat dhe lajmërimet. Shih screenshot:

2. Në hapjen e kutisë së dialogut Rregullat dhe alarme, klikoni butonin Rregull i ri button në anën Rregullat E-mail tab. Shih screenshot:

3. Tani vjen Rregulli Wizard. Ju lutem zgjidhni Zbato rregull mbi mesazhet që marr opsion dhe kliko tjetër button. Shih screenshot:

4. Në Regjistrin e Magjistarit (Cilës (e kushteve) doni të kontrolloni?), Ju lutemi specifikoni kriteret që ju do të dërgoni automatikisht email në bazë dhe klikoni në OK button. Shih screenshot:

5. Në Wizard Rregullorja (çfarë doni të bëni me mesazhin?), Ju lutemi kontrolloni Redirect it to people ose grupit publik opsion në Hapi 1 seksionin, dhe pastaj klikoni tekstit të lidhur të njerëzit ose grupin publikHapi 2 seksioni. Shih screenshot:

6. Në kutinë e dialogut të Popping out Address Rule, ju lutemi futni adresën email të marrësit të caktuar në dhe klikoni butonin OK button. Shih screenshot:

7. Click tjetër button në Regjistrin Wizard (çfarë doni të bëni me mesazhin?), dhe pastaj klikoni tjetër button në Wizard magjistarin (A ka ndonjë përjashtim) direkt.

8. Tani ju merrni në Regjistrin Wizard (Finish rule step), ju lutemi shkruani një emër për rregullin e ri në Hapi 1 kuti, kontrolloni opsionet si keni nevojë në Hapi 2 dhe klikoni butonin Fund button. Shih screenshot:

9. Click OK button në kutinë e dialogut Rregullat dhe alarme.

Që tani e tutje, të gjitha emailet që plotësojnë kriteret e specifikuara do të përcillen automatikisht me dërguesit dhe marrësit e tyre origjinale.

shënim: Kjo mënyrë funksionon vetëm me llogarinë e Exchange në Outlook.


shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj që kanë lidhje

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutools outlook dukaks tab 1180x121
shtënë kutools outlook kutools plus tab 1180x121

Kutools për Outlook - Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook, Përmirësoni Efikasitetin 70% Për ju

  • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
  • Dërgoni email të shumëfishta në mënyrë individuale me një klikim dhe automatikisht përpara me rregulla.
  • Auto CC / BCC çdo email dërgues dhe i lehtë për rregullimin e rregullave, dhe auto përgjigje pa kërkuar server shkëmbimi.
  • E-mail të fuqishëm junk filtër, hiqni email-in e kopjuar, përgjigjuni me shtojcën, grumbullimin e operacioneve me një klikim dhe kështu me radhë ...
  • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. 2 vjet përmirësim dhe mbështetje falas. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.