Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të ndani dritaren e Mesazhit në Outlook?

Në përgjithësi, ju mund të ndani një fletë pune të gjatë në dy ose më shumë dritare me Ngrirja e pllakës funksion në Excel. Por, çka nëse ndan një mesazh të gjatë në Outlook? Ky artikull do t'ju udhëheqë për të ndarë një dritare të gjatë mesazhi me ndarje funksion në Outlook.

Ndaj dritaren e Mesazhit në Outlook

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluNdaj dritaren e Mesazhit në Outlook

Për të ndarë dritaren e mesazhit të leximit / kompozimit në dy, duhet fillimisht të shfaqni veçoritë e Splitit dhe pastaj të aplikoni këtë funksion. Ju lutem bëni si më poshtë:

1. Në postë shikoni, klikoni dy herë për të hapur email-in që dëshironi të ndani dritaren e Mesazhit.

shënim: Për të ndarë dritaren e mesazhit të kompozimit për mesazhe të reja, përgjigje ose përcjellëse, kliko Ballina > Email i ri për të krijuar një email të ri.

2. Në dritaren Hapja e Mesazhit, klikoni butonin Personalizoni Quick Toolbar Access buton > Më shumë komanda. Shih screenshot:

3. Tani kutia e dialogut të Options Outlook vjen me Quick Toolbar i qasjes tab zgjedhur. Ju lutem bëni si më poshtë:
(1) Zgjidhni Komandat jo në shirit nga Zgjidhni komandat nga drop down list;
(2) Klikoni për të zgjedhur ndarje komandën në kutinë e komandës;
(3) Klikoni Shtoj button;
(4) Klikoni OK button.

Deri tani butoni Split është shtuar në Quick Toolbar i qasjes në krye të dritares së mesazhit.

4. Vendosni kursorin në vendin ku dëshironi të ndani dritaren e mesazhit dhe klikoni butonin Split. Shih screenshot:

Shënimet:
(1) Për të çaktivizuar dritaret e ndara, ju lutemi klikoni butonin Split në shiritin e veglave të shpejta të qasjes përsëri.
(2) Nëse shtoni ndarje buton në leximin e dritares së mesazheve, butoni nuk do të shfaqet në dritaren e mesazhit të kompozimit (kur krijoni email të ri, duke ju përgjigjur ose duke dërguar email) dhe anasjelltas.
(3) Të dy Outlook 2013 dhe 2016 mbështesin funksionin e Splitit.Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.