Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të ndryshoni një nënshkrim për email të thjeshtë tekst në Outlook?

Le të themi që ju keni krijuar një firmë që shfaqet në mënyrë të përsosur në email-in HTML në Outlook. Megjithatë, kur futni nënshkrimin në email-ën e thjeshtë tekst, formatet e tekstit, imazhin dhe lidhjet e hiperlidhjeve humbasin siç tregohen më poshtë. Pra, si mund të ndryshoni një nënshkrim vetëm për email të thjeshtë të teksteve, pa ndikuar në emailin HTML? Ky artikull do t'ju udhëheqë për të rregulluar këtë problem.

Ndryshoni një nënshkrim për email të thjeshtë tekst në Outlook

Nënshkrimi në HTML email:
Nënshkrimi në email të thjeshtë:
Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluNdryshoni një nënshkrim për email të thjeshtë tekst në Outlook

Për të ndryshuar nënshkrimin e Outlook vetëm për email të thjeshtë tekst, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Në Outlook, kliko Skedar > Opcionet për të hapur kutinë e dialogut të Options Outlook.

2. Në kutinë e dialogut Options Options, kliko postë në shiritin e majtë dhe pastaj klikoni në Nënshkrimet butonin me mbajtjen e Ctrl Celës. Shih screenshot:

Tani dosja që përmban të gjitha skedarët e nënshkrimeve të Outlook është duke u hapur. Mbyllni kutinë e dialogut të Options Outlook.

3. Klikoni dy herë për të hapur skedarin e tekstit të nënshkrimit të specifikuar që dëshironi të ndryshoni vetëm për email me tekst të thjeshtë.

4. Tani dosja e tekstit të nënshkrimit të caktuar është duke u hapur, ju lutem ndryshoni atë sipas nevojës, ruani ndryshimet dhe mbylleni. Shih screenshots:

kutools-shigjetë djathtë

Prej tani, kur futni nënshkrimin e specifikuar në një email të thjeshtë teksti, do të shfaqet si ajo që keni ndryshuar në skedarin e tekstit si më poshtë. Megjithatë, firma do të shfaqet ende në email-et e HTML dhe në mesazhet me tekst të pasur si më parë.


shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj që kanë lidhje

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutools outlook dukaks tab 1180x121
shtënë kutools outlook kutools plus tab 1180x121

Kutools për Outlook - Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook, Përmirësoni Efikasitetin 70% Për ju

  • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
  • Dërgoni email të shumëfishta në mënyrë individuale me një klikim dhe automatikisht përpara me rregulla.
  • Auto CC / BCC çdo email dërgues dhe i lehtë për rregullimin e rregullave, dhe auto përgjigje pa kërkuar server shkëmbimi.
  • E-mail të fuqishëm junk filtër, hiqni email-in e kopjuar, përgjigjuni me shtojcën, grumbullimin e operacioneve me një klikim dhe kështu me radhë ...
  • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. 2 vjet përmirësim dhe mbështetje falas. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Jeff · 1 years ago
    Very cool. Exactly what I was looking for. Thanks!