Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të fikni takimet e takimeve përpara në Outlook?

Për shembull, dërgoni një ftesë takimi për disa pjesëmarrës në Outlook dhe njëri nga të pranishmit përcjell ftesën e mbledhjes tek një person tjetër. Në këtë rast, ju, pronari / organizatori i takimit do të marrë një njoftim takimi përpara, siç tregohet në ekranin e mëposhtëm. Ajo do të jetë e mërzitshme në disa raste. Pra, si mund ta fikni atë? Ky tutorial do t'ju udhëheqë për të fikur takimet e takimeve përpara hap pas hapi.

Fikni njoftimet e mbledhjeve përpara në Outlook

Automatikisht përcjell çdo email tek marrësi i caktuar në Outlook

Në përgjithësi, ne mund të caktojmë një rregull që automatikisht dërgon email tek marrësit e specifikuar, siç është llogaria tjetër e postës elektronike, Gmail-i ose kolegët tuaj etj. Por, të gjithë ne e dimë se do të duhet shumë kohë për të konfiguruar një rregull me porosi Outlook. Tani, ne futim Kutools për Outlook (Automatik) Përpara , e cila mund të caktojë një rregull automatik të përcjelljes vetëm me disa klikime. Kliko për gjykim falas 60-ditore pa kufizime!
email automatik përpara

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluFikni njoftimet e mbledhjeve përpara në Outlook

Për të fikur njoftimet e takimit përpara në Outlook, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Zgjidhni ndonjë email ose dosje të llogarisë suaj Exchange në Outlook, kliko Skedar > Info, dhe pastaj klikoni hyperlink përveç Cilësimet e llogarisë button për të hapur Outlook Web App. Shih screenshot:

2. Tani faqja hyrëse e aplikacionit tuaj Outlook Web është duke u hapur, ju lutemi shkruani emrin dhe fjalëkalimin tuaj për tu identifikuar.

3. Në Outlook Web App, ju lutemi klikoni në Cilësimet > Opcionet në këndin e sipërm të djathtë. Shih screenshot:

4. Shkoni përpara (1) kliko Cilësimet në shiritin e majtë, (2) kliko kalendar në krye të pjesës së djathtë, (3) kontrolloni Fshi njoftimet për takimet e transmetuara opsion, dhe (4) klikoni Save button. Shih screenshot:

5. Identifikohu nga Outlook Web App.

Tani për tani, ju nuk do të merrni takimet e takimit përpara në Outlook tuaj më gjatë.


Demo: fikni njoftimet e mbledhjeve përpara në Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!


shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj që kanë lidhjeKutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  IT · 1 years ago
  no longer works office 365 has been updated and this option seems to be removed.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   Pete G · 1 years ago
   It's now under calendar - automatic processing.