Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të eksportojmë email në Excel me datën në Outlook?

Në Outlook, ne mund të eksportojmë një dosje si skedar CSV dhe pastaj ta kthejmë atë në një skedar Excel. Por a keni provuar ndonjëherë të eksportoni email në Excel bazuar në vargun e datave? Këtu ky artikull do të prezantojë metodat e eksportimit të postës elektronike nga Outlook në Excel me datën.

Eksporto postë elektronike në një skedar Excel me datën

Eksporto emailin për të ndarë dosjet Excel me datën ide e mire3

Save or Export Multiple email në skedarë të tjerë fomat (PDF / HTML / WORD / EXCEL) në Outlook

Ndonjëherë, mund të dëshironi të ruani ose eksportoni emailet në një dosje si skedarë të tjerë të formatit, si p.sh., skedarët PDF, Word ose Excel në Outlook. Në Outlook, asnjë nga funksioni Save as dhe Export nuk mund të trajtojë këtë punë. Megjithatë, Kutools për Outlook's Save as file shërbimeve mund të eksportojnë email të shumëfishta në një dosje si skedarë me formate të shumta në të njëjtën kohë. Klikoni për 45 ditë provë falas!
doc eksportoni email tek msg 8
Kutools për Outlook: me dhjetra shtojca të dobishme të Outlook-it, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45.
Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Eksporto postë elektronike në një skedar Excel me datën

Në Outlook, mund të rendisni emailet në bazë të intervalit të datës nga kërkimi, pastaj kopjoni dhe ngjisni në Excel direkt.

1. Zgjidhni dosjen e specifikuar që do të eksportojë email nga, shkruani kriteret e kërkimit received:8/20/2017..1/29/2018Instant Search kutinë, dhe pastaj kliko Search > Current Folder për të specifikuar fushëveprimin e kërkimit. Shih screenshot:
doc eksport emai në datën 1

shënim: Në kriteret e kërkimit të marra: pranuar: 8 / 20 / 2017 .. 1 / 29 / 2018, 8 / 20 / 2017 dhe 1 / 29 / 2018 vendosni vargun e caktuar të datës që do të eksportojë email brenda dhe mund t'i ndryshoni ato keni nevojë.

2. Pastaj shtypni Ctrl + A për të zgjedhur të gjitha email-et e renditura, dhe më pas shtypni Ctrl + C për t'i kopjuar ato.
doc eksport emai në datën 2

3. Hapni Excel dhe zgjidhni një qelizë nga një fletë, shtypni Ctrl + V për të ngjitur email-et. Tani lënda, madhësia dhe të dhënat e tjera të secilës email janë ngjitur në fletë pune.
doc eksport emai në datën 3

4. click File > Save për të ruajtur skedarin Excel si të keni nevojë.


Eksporto emailin për të ndarë dosjet Excel me datën

Nëse dëshironi të eksportohni email si skedarë të ndarë në Excel në bazë të një sërë datash, mund të aplikoni Kutools për Outlook'S Save as File shërbimeve për të zgjidhur këtë punë.

Kutools për Outlook, Përfshin 20 + veçori dhe mjete të fuqishme për Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 dhe Office 365.

1. lloj received:8/20/2017..1/29/2018Instant Search kutinë për të renditur të gjitha emailet e marra në rangun e datave 8 / 20 / 2017-1 / 29 / 2018.
doc eksport emai në datën 4

2. Shkoni përpara për të shtypur Ctrl + A për të zgjedhur të gjitha email-et në listë dhe kliko Kutools > Save as File. Shih screenshot:
doc eksport emai në datën 5

3. Në Save message as other files dialog, zgjidhni një dosje për të ruajtur dosjet eksportuese, kontrolloni Excel format opsion në Select save file format seksion.
doc eksport emai në datën 6

4. click Ok.

5. Tani shfaqet një kuti dialogu dhe tregon se sa mesazhe janë ruajtur Ju lutem klikoni OK butonin për ta mbyllur atë.
doc eksport emai në datën 7

Tani të gjitha mesazhet në rangun e datave janë ruajtur si skedarë Excel të ndarë.
doc eksport emai në datën 8Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.