Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të importoni kontaktet nga Excel në Outlook?

Nëse keni një listë të informacioneve të kontakteve në Excel, dhe tani doni të importoni këto kontakte nga Excel në Outlook, a keni ndonjë ide? Këtu unë prezantoj metodën për të importuar kontakte nga Excel në Outlook.
doc import kontaktet nga excel 1

Importo kontaktet nga Excel në Outlook

hiqni të gjitha kontaktet e dyfishta nga një ose disa dosje të kontakteve në perspektivë

Nganjëherë, ne mund të shtojmë vazhdimisht të njëjtat kontakte, si mund të heqim kontaktet e dyfishta nga një ose disa dosje të kontakteve? Kutools për Outlook's Duplicate Contacts Funksioni mund të heqë shpejt ose shkrijë kontakte të dyfishta bazuar në email, emër të plotë ose kritere të tjera nga një ose më shumë dosje të kontakteve. Klikoni për 45 ditë provë falas!
doc heq kontaktet e kopjuara 1
Kutools për Outlook: me dhjetra shtojca të dobishme të Outlook-it, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45.
Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Importo kontaktet nga Excel në Outlook

Për të importuar kontaktet nga lista e Excel, duhet të ruani skedarin Excel si skedar CSV së pari.

1. Aktivizo skedarin Excel i cili përmban listën e kontakteve dhe kliko File > Save As > Browse, dhe zgjidhni një dosje për ta ruajtur atë, në listën e drop down drop Save as type, zgjidhni CSV(Comma delimited), dhe klikoni Save button.
doc import kontaktet nga excel 2

2. Tani paralajmërim Microsoft Excel mund të dalin kuti dialogu. Ju lutemi klikoni OK or Yes për të shkuar përpara, dhe pastaj të mbyllë skedarin e ri CSV pa kursyer ndryshime.
doc import kontaktet nga excel 3 doc import kontaktet nga excel 4

3. Pastaj aktivizoni Outlook, klikoni File > Open & Export > Import/Export në Outlook 2013 dhe 2016. Shih screenshot:
doc import kontaktet nga excel 5

shënim: Nëse po përdorni Outlook 2010, klikoni File > Open > Import.

4. Pastaj në Import and Export Wizard, zgjidhni Import from another program or file. Click Next.
doc import kontaktet nga excel 6

5. Pastaj në Import a File dialog, zgjidhni Comma Separated Values. Click Next.
doc import kontaktet nga excel 7

6. Pastaj zgjidhni skedarin CSV që keni ruajtur në hapin e parë duke klikuar shfletoj, dhe kontrolloni një mundësi që ju nevojitet në Options seksioni. Kliko Next.
doc import kontaktet nga excel 8

7. Zgjidhni një dosje kontakti për të importuar kontaktet. Kliko Next.
doc import kontaktet nga excel 9

8. Pastaj kontrolloni Import “contacts.csv” into folder:Contacts..opsion.
doc import kontaktet nga excel 10

9. click Map Custom Fields nëse dëshironi të bëni një lloj hartimi manual. Për shembull, dëshironi të rregulloni Phone Number me Business Phone, ju vetëm duhet të klikoni mbi Phone number, dhe tërhiqeni atë në Business Phone.

doc import kontaktet nga excel 11 doc arrow right doc import kontaktet nga excel 12

Ju mund të tërhiqni emrin e plotë, Email në fushat siç keni nevojë.

10. Pas rregullimit të fushave, klikoni OK, dhe pastaj klikoni Fund button. Tani kontaktet janë importuar në dosjen e kontaktit të përcaktuar të Outlook.
doc import kontaktet nga excel 13Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.