Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të importoni skedarë msg nga skedari në dosje Outlook?

Normalisht, ju mund të importoni skedarë msg nga sistemi i skedarit në një dosje Outlook duke zvarritur dhe rënë. Në këtë artikull, ne do t'ju tregojmë një metodë të lehtë për të importuar të gjitha dosjet e msg nga një sistem skedari në një dosje të specifikuar Outlook në detaje.

Importo skedarë MSG nga skedari në dosje Outlook me kodin VBA


Lehtësisht ruani emailet e zgjedhura si fotografi të formateve të ndryshme në Outlook:

Me programin Ruaj si skedar të Kutools për Outlook, lehtë mund të ruani shumë skedarë të zgjedhura në formatin HTML, skedarin e formatit TXT, dokumentin Word, skedarin CSV si dhe skedarin PDF në Outlook, siç tregohet në ekranin e mëposhtëm.

Kutools për Outlook: Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 40 Outlook, mund të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Importo skedarë MSG nga skedari në dosje Outlook me kodin VBA

Ju lutemi bëni si më poshtë për të importuar skedarë msg nga skedari në një dosje të caktuar në Outlook.

1. Shtypni Ndalet + F11 çelësat për të hapur Microsoft Visual Basic për Aplikime dritare.

2. Në Microsoft Visual Basic për Aplikime dritare, klikoni Fut > Modulet. Pastaj kopjoni kodin e VBA më poshtë në dritaren e Modulit.

Kodi VBA: Importo skedarë msg nga skedari në dosje Outlook

Nën ImportMessagesInFolder () Dim xFSO Si skriptim.FileSystemObject Dim xSourceFld Si Scripting.Folder Dim xSourceFldPath Si String Dim xFileItem Si Scripting.File Dim xMSG si objekt Dim xMailItem Si Dimension MailItem xSaveFld Si Outlook.Folder Në Gabim Resume Next Set xFSO = New Scripting. FileSystemObject Set xSelFolder = CreateObject ("Shell.Application") BrowseForFolder (0, "Zgjidh një dosje:", 0, 0) Nëse jo LlojiName (xSelFolder) = "Asgjë" Pastaj xSourceFldPath = xSelFolder.self.Path + Else xSourceFldPath = "" Dalja e nën fund nëse vendos xSourceFld = xFSO.GetFolder (xSourceFldPath) Vendos xSaveFld = GetObject ("", "Outlook.Application") GetNamespace ("MAPI") PickFolder Nëse TypeName (xSaveFld) = " Pastaj Dalja Nën End Nëse Për Çdo xFileItem Në ​​xSourceFld.Files Vendos xMSG = Session.OpenSharedItem (xFileItem.Path) Vendos xMailItem = xMSG.Copy xMailItem.Move xSaveFld Set xMailItem = Asgjë xMSG.Delete Set xMSG = Asgjë tjetër Vendos xFileItem xFileItem = Asgjë Set xSourceFld = Asgjë Set xFSO = N othing End Sub

3. Shtypni F5 kyç për të drejtuar kodin. Në hapje Shfletoni për dosjen kutinë e dialogut, zgjidhni dosjen përmban skedarët e msg që do të importoheni në dosjen Outlook dhe pastaj klikoni në OK button. Shih screenshot:

4. Tani a Zgjidhni Dosjen kutia e dialogut hapet, ju lutemi zgjidhni një Pikëpamje dosje për të ruajtur skedarët e importuar të msg, dhe klikoni në OK button.

Pastaj të gjitha dosjet msg në një dosje të caktuar në sistemin tuaj të skedarëve importohen menjëherë në një dosje të specifikuar Outlook.


Artikujt Related:


Mjetet e produktivitetit të Excel

Shirit i Excel (me Kutools për Excel të instaluar)

300 + Avancimet e avancuara Rrit produktivitetin tuaj nga 70% dhe ndihmoni të qëndroni jashtë turmës!

Dëshironi të përfundoni punën tuaj të përditshme shpejt dhe në mënyrë të përkryer? Kutools Për Excel sjell 300 + karakteristika të përparuara të ftohta dhe të fuqishme (Të kombinohen workbooks, shuma nga ngjyra, përmbajtja e ndarë e qelizave, data e konvertimit, etj.) Për Skenarët e punës së 1500 +, ju ndihmon të zgjidhni 80% Problemet e Excel.

 • Merreni me të gjitha detyrat e ndërlikuara në sekonda, ndihmoni për të rritur aftësinë tuaj të punës, merrni sukses nga konkurrenca e ashpër, dhe mos u shqetësoni për të qitur.
 • Kurseni shumë kohë pune, lini shumë kohë që të doni dhe të kujdeseni për familjen dhe të gëzoni një jetë të rehatshme tani.
 • Zvogëloni mijëra klikime të tastierës dhe të miut çdo ditë, lehtësoni sytë dhe duart tuaja të lodhura, dhe të ju jap një trup të shëndetshëm.
 • Bëhuni ekspert i Excel në minutat 3 dhe merrni shikim admiring nga kolegët ose miqtë tuaj.
 • Nuk ka më nevojë të mbani mend ndonjë formulë të dhimbshme dhe kodet VBA, të keni një mendje relaksuese dhe të këndshme, të ju jap një emocion që kurrë nuk keni pasur më parë.
 • Kaloni vetëm $ 39, por vlerë se $ 4000 trajnimin e të tjerëve. Duke u përdorur nga elitat 110,000 dhe kompanitë e mirënjohura 300 +.
 • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. Përmirësim i lirë dhe mbështetje për vitet 2. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
 • Ndryshoni mënyrën si punoni tani dhe ju jepni një jetë më të mirë menjëherë!

Office Tab sjell tabela efikase dhe të përdorshme në Office (përfshijë Excel), Ashtu si Chrome, Firefox dhe IE i ri

 • Rrit produktivitetin tuaj nga 50% gjatë shikimit dhe redaktimit të dokumenteve të shumta.
 • Ulja qindra klikimeve të miut për ju çdo ditë, thoni lamtumirë dorës së miut.
 • Hapni dhe krijoni dokumente në skedat e reja të dritares së njëjtë, në vend se në dritare të reja.
 • Ndihmoni të punoni më shpejt dhe lehtë të dilni nga turma! Një e dyta për të kaluar mes dhjetra dokumenteve të hapura!
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Amey Thombre · 11 months ago
  This is amazing and just does what i was looking for. just make sure that you have Microsoft System Runtime library selected in the references of the VBA project as Scripting object is from that library.