Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të konvertohet një mesazh në dosjen EML në Outlook?

Në Outlook, ju mund ta ruani mesazhin si tekst, format html. Por a keni provuar ndonjëherë të konvertoheni një mesazh në një skedar eml? Këtu, prezantoj një rrugë të rrumbullakët për ta zgjidhur atë.

Convert mesazhin në dosjen eml

Save or Export Multiple email në skedarë të tjerë fomat (PDF / HTML / WORD / EXCEL) në Outlook

Ndonjëherë, mund të dëshironi të ruani ose eksportoni emailet në një dosje si skedarë të tjerë të formatit, si p.sh., skedarët PDF, Word ose Excel në Outlook. Në Outlook, asnjë nga funksioni Save as dhe Export nuk mund të trajtojë këtë punë. Megjithatë, Kutools për Outlook's Save as file shërbimeve mund të eksportojnë email të shumëfishta në një dosje si skedarë me formate të shumta në të njëjtën kohë. Klikoni për 45 ditë provë falas!
doc eksportoni email tek msg 8
Kutools për Outlook: me dhjetra shtojca të dobishme të Outlook-it, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45.
Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Convert mesazhin në dosjen eml

Për të kthyer mesazhin në dosjen eml, ju mund të përdorni vetëm funksionin Save As.

1. Zgjidh një mesazh që dëshironi të konvertohet, kliko Skedar > Save As, Pastaj zgjidhni Teksti i vetëm nga Ruaj si tip drop down list, dhe specifikoni një vend për ta ruajtur atë Save As dialog.

doc mesazhin për eml 1 doc arrow right doc mesazhin për eml 2

2. click Save, pastaj hapni skedarin e tekstit që ju ruani, klikoni Skedar > Save As.
doc mesazhin për eml 3

3. Në Save As dialog, zgjidhni Te gjitha dokumentet nga Ruaj si tip drop down list, pastaj shtoni EML deri në fund të emrit të skedarit.
doc mesazhin për eml 4

4. click Save. Tani, mesazhi është konvertuar në skedarin eml.
doc mesazhin për eml 5Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.