Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të ndryshoni shenjën si cilësime të leximit në Outlook?

Sipas parazgjedhjes, në Outlook, e-mail i palexuar do të shënohet si i lexuar ndërsa lëviz nga ai tek një tjetër. Por disa nga ju mund të dëshironi të uleni në një email për më shumë kohë përpara se të shënohet si e lexuar. Në këtë artikull, unë prezantoj se si ta ndryshoj kohën si kohë të lexuar në Outlook.

Ndryshoni shenjën si cilësime të kohës së leximit

hiqni të gjitha kontaktet e dyfishta nga një ose disa dosje të kontakteve në perspektivë

Nganjëherë, ne mund të shtojmë vazhdimisht të njëjtat kontakte, si mund të heqim kontaktet e dyfishta nga një ose disa dosje të kontakteve? Kutools për Outlook's Duplicate Contacts Funksioni mund të heqë shpejt ose shkrijë kontakte të dyfishta bazuar në email, emër të plotë ose kritere të tjera nga një ose më shumë dosje të kontakteve. Klikoni për 45 ditë provë falas!
doc hequr kontatcs kopjuar
Kutools për Outlook: me dhjetra shtojca të dobishme të Outlook-it, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45.
Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Ndryshoni shenjën si cilësime të kohës së leximit Në Outlook, këtu është një opsion që mund të ndryshojë shenjën si kohë e leximit.

1. click Skedar > Opcionet.
ndryshoni dokumentin e ndryshimit si kohë të leximit të cilësimit të 1

2. Në Opcionet dialog, kliko Avancuar në të majtë panel, dhe kliko Leximi Pane në të djathtë seksion.
ndryshoni dokumentin e ndryshimit si kohë të leximit të cilësimit të 2

3. Në Pane Leximi dialog, kontrolloni Shënoni artikullin si të lexuar kur shikohet në Bllokun e Leximit checkbox, dhe shkruani numrin e sekondave që dëshironi të uleni në një email Prisni sekonda para se të shënoni artikullin si të lexuar.
ndryshoni dokumentin e ndryshimit si kohë të leximit të cilësimit të 3

4. click OK > OK për të mbyllur dialogjet.

Tani, emaili nuk do të shënohet si i lexuar derisa ta keni parë në panelin e leximit më shumë se 20 sekonda.Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.