Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të eksportojmë vetëm headers email në Excel ose CSV në Outlook?

Në Outlook, ju mund të përdorni funksionin Ruaj si për të eksportuar ose kthyer një mesazh Email tek skedari Excel ose CSV. Por, Funksioni Ruaj si nuk mund të funksionojë ndërsa doni vetëm të eksportoni headers email. Në këtë artikull, unë prezantoj një mashtrim të shpejtë në zgjidhjen e kësaj.

Bulk eksportoni headers email për të ndarë excel ose csv fotografi në një kohë ide e mire3

Save or Export Multiple email në skedarë të tjerë fomat (PDF / HTML / WORD / EXCEL) në Outlook

Ndonjëherë, mund të dëshironi të ruani ose eksportoni emailet në një dosje si skedarë të tjerë të formatit, si p.sh., skedarët PDF, Word ose Excel në Outlook. Në Outlook, asnjë nga funksioni Save as dhe Export nuk mund të trajtojë këtë punë. Megjithatë, Kutools për Outlook's Save as file shërbimeve mund të eksportojnë email të shumëfishta në një dosje si skedarë me formate të shumta në të njëjtën kohë. Klikoni për 45 ditë provë falas!
doc eksportoni email tek msg 8
Kutools për Outlook: me dhjetra shtojca të dobishme të Outlook-it, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45.

Bulk eksportoni headers email për të ndarë excel ose csv fotografi në një kohë

Në Outlook, nuk ka asnjë funksion mund të eksportojë vetëm headers email, por nëse keni instaluar Kutools për Outlook, e saj Bulk Save programi mund të shpejt të eksportojë disa headers të email-it vetëm në Excel / CSV / Word ose në skedarë të tjerë.

Kutools for Outlook , Përfshin 100 + veçori dhe mjete të fuqishme për Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 dhe Office 365.

Pa instaluar Kutools for Outlook, dhe pastaj bëni si më poshtë hapat:

1. Përzgjidhni emailet që dëshironi të eksportoni në një dosje të postës elektronike dhe klikoni Kutools > Bulk Save.
doc header eksport vetëm për të excel csv 1

2. Në Save message as other files dialog, zgjidhni një rrugë për të vendosur skedarët e eksportuar, kontrolloni llojin e skedarit që dëshironi të eksportoni, pastaj kontrolloni Header opsion, nëse keni nevojë, kontrolloni Include CC.
doc header eksport vetëm për të excel csv 2

3. click Ok. Tani çdo header e-mail është eksportuar si dosje Excel dhe CSV individualisht.
doc header eksport vetëm për të excel csv 3
doc header eksport vetëm për të excel csv 4

Me këtë funksion, gjithashtu mund të grumbulloni email-in e eksportit në skedarë të tjerë një herë.


Shfletimi dhe redaktimi i dokumenteve të shumta të Word-it / workbooks Excel si Firefox, Chrome, Internet Explore 10!

Ju mund të jeni të njohur për të parë faqe të shumta në Firefox / Chrome / IE dhe kaloni në mes tyre duke klikuar lehtë tabët përkatëse. Këtu, Office Tab mbështet përpunime të ngjashme, të cilat ju mundësojnë të shfletoni dokumente të shumta të Word-it ose fletëve të punës Excel në një dritare të Fjalës ose në dritaren Excel dhe të kaloni me lehtësi duke klikuar skedat e tyre.
Kliko për gjykim falas të Office Tab!

Shfletoni dokumente të shumta fjale në një dritare si Firefox


Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.