Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të dërgoni email nga adresa e ndryshme në Outlook?

By default, llogaria aktive e-mail është adresa e dërguesit gjatë krijimit të një email-i të ri në Outlook. Por në disa raste, dëshironi të dërgoni email nga adresa të ndryshme, për shembull, në llogarinë A@A.com, përdorni B@B.com si adresë dërguesi për të dërguar email. Si mund të merresh me këtë punë?

Dërgoni email nga adresa të ndryshme nga Nga

Përgjigju email-it duke përdorur gjithmonë llogarinë e parazgjedhuride e mire3

hiqni të gjitha kontaktet e dyfishta nga një ose disa dosje të kontakteve në perspektivë

Nganjëherë, ne mund të shtojmë vazhdimisht të njëjtat kontakte, si mund të heqim kontaktet e dyfishta nga një ose disa dosje të kontakteve? Kutools për Outlook's Duplicate Contacts Funksioni mund të heqë shpejt ose shkrijë kontakte të dyfishta bazuar në email, emër të plotë ose kritere të tjera nga një ose më shumë dosje të kontakteve. Klikoni për 45 ditë provë falas!
doc hequr kontatcs kopjuar
Kutools për Outlook: me dhjetra shtojca të dobishme të Outlook-it, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45.

Dërgoni email nga adresa të ndryshme nga Nga

Në të vërtetë, në Outlook, mund të zgjidhni adresën tjetër të emailit si adresë dërguesi në kutinë e mesazhit.

mesazh kutinë, klikoni në nga, do të shfaqet një listë me të gjitha adresat e llogarive të postës elektronike, mund të zgjidhni një si adresë dërguesi.
doc dërgoni nga adresa të tjera 1

Nëse nuk ka adresë të dëshiruar të email-it, mund të klikoni Adresë tjetër e-mail nga nga drop down list, dhe shkruani adresën email që dëshironi në nga textbox në Dërgo nga një adresë tjetër e-mail dialog, kliko OK për ta ndryshuar atë si adresën e dërguesit.

doc dërgoni nga adresa të tjera 2 doc arrow right doc dërgoni nga adresa të tjera 3

Përgjigju email-it duke përdorur gjithmonë llogarinë e parazgjedhur

Nëse dëshironi të përdorni gjithmonë llogarinë e parazgjedhur si dërgues gjatë përgjigjes së postës elektronike, mund të aktivizoni Always reply with default account opsion në Kutools për Outlook.

1. click Kutools > Options in Options grup.
doc dërgoni nga adresa të tjera 4

2. Në Opcionet dialog, më poshtë Reply tab, kontrolloni Always reply with default account opsion. Kliko OK për të mbyllur dialogun.
doc dërgoni nga adresa të tjera 5

Që tani e tutje, cilado llogari që ndodheni, llogaria e parazgjedhur do të përdoret si dërguesi gjatë përgjigjes së postës elektronike.


Shfletimi dhe redaktimi i dokumenteve të shumta të Word-it / workbooks Excel si Firefox, Chrome, Internet Explore 10!

Ju mund të jeni të njohur për të parë faqe të shumta në Firefox / Chrome / IE dhe kaloni në mes tyre duke klikuar lehtë tabët përkatëse. Këtu, Office Tab mbështet përpunime të ngjashme, të cilat ju mundësojnë të shfletoni dokumente të shumta të Word-it ose fletëve të punës Excel në një dritare të Fjalës ose në dritaren Excel dhe të kaloni me lehtësi duke klikuar skedat e tyre.
Kliko për gjykim falas të Office Tab!

Shfletoni dokumente të shumta fjale në një dritare si Firefox


Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.