Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të bllokohen të gjitha takimet e ardhshme të ngjarjeve në Outlook?

Duke supozuar që keni krijuar ose pranuar një takim të ngjarjeve në Outlook tuaj, si mund të refuzoni të gjitha ndodhitë e ardhshme, nuk keni nevojë për ndonjë shtesë të këtij takimi në bazë të një date të caktuar? Ju mund të ndiqni metodën në këtë artikull për ta bërë atë lehtë.

Prishni të gjitha takimet e ardhshme të ngjarjeve ose emërimet në Outlook


Prishni të gjitha takimet e ardhshme të ngjarjeve ose emërimet në Outlook

Ju lutemi bëni si më poshtë për të refuzuar të gjitha takimet e ardhshme të ngjarjeve ose emërimet në Outlook.

1. Hapni kalendarin, klikoni dy herë për të hapur takimin që dëshironi të refuzoni ndodhjen e ardhshme dhe në Artikuj të përsëritura të përsëritura kutinë e dialogut, zgjidhni E gjithë seria pastaj kliko tek OK button.

2. Në Seria e takimeve klikoni dritaren Përsëritje button. Shih screenshot:

3. Në Përsëritja e takimit kutinë e dialogut, zgjidhni Fundi nga opsion në Gama e përsëritjes seksioni, futni një datë përpara takimit të ardhshëm ju do të bini në seri dhe pastaj klikoni në OK button.

4. Pastaj klikoni Dërgoni përditësimin button për të dërguar takimin e modifikuar. Për ftesën e mbledhjes së pranuar, injoroni këtë hap.

Tani të gjitha ndodhitë e ardhshme të këtij takimi përtej 2018 / 8 / 10 janë refuzuar automatikisht.


Artikujt Related:

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutools outlook dukaks tab 1180x121
shtënë kutools outlook kutools plus tab 1180x121

Kutools për Outlook - Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook, Përmirësoni Efikasitetin 70% Për ju

  • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
  • Dërgoni email të shumëfishta në mënyrë individuale me një klikim dhe automatikisht përpara me rregulla.
  • Auto CC / BCC çdo email dërgues dhe i lehtë për rregullimin e rregullave, dhe auto përgjigje pa kërkuar server shkëmbimi.
  • E-mail të fuqishëm junk filtër, hiqni email-in e kopjuar, përgjigjuni me shtojcën, grumbullimin e operacioneve me një klikim dhe kështu me radhë ...
  • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. 2 vjet përmirësim dhe mbështetje falas. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.