Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të pinni gjithmonë email të rëndësishëm në krye të një dosjeje në Outlook?

Në Outlook, për të parandaluar që emailet e rëndësishme të mbyten me qindra emaila, mund të pinni emailet e rëndësishme gjithmonë në krye të një dosjeje për gjetjen dhe shikimin e shpejtë të tyre.

Prekni email të rëndësishëm në krye të një dosjeje

Aktivizo mesazhet e rëndësishme përkujtuese me Kutools për Outlookide e mire3

Lajmërimet automatike të makinës, ndërsa email të rëndësishëm në hyrje dhe gjithmonë në krye të pamjes

E-mail të rëndësishëm mund të mbulohen me email të tjerë nëse ka qindra mesazhe që vijnë çdo ditë. Për të siguruar që emailet e rëndësishme të mos lënë anash, Kutools për Outlook's Përkujtesat e Mesazheve shërbimeve, do të rendisin emialet të cilat i plotësojnë kriteret që bëni në panelin e kujtimeve të mesazheve si më poshtë shihni screenshot. Kliko për gjykim falas 45-ditore me karakteristika të plota!
doc e rëndësishme email reminder 5
Kutools për Outlook: me dhjetra shtojca të dobishme të Outlook-it, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45.

Prekni email të rëndësishëm në krye të një dosjeje

Në Outlook, nuk ka mënyra për të lidhur email të veçantë në krye të një dosjeje në listën e postimeve, vetëm ju mund të rendisni emailet e rëndësishme në detyrë për të bërë skedarë.

1. Në pamjen e Email-it, klikoni me të djathtën në email që dëshironi të pinni në krye të dosjes në listën e postimeve, klikoni Ndiqe > Jo Data në menunë e kontekstit.
doc gjithmonë pin email të rëndësishëm në krye 1

2. Përsëriteni hapin e mësipërm për të shtuar ndjekjen e të gjitha emaileve të rëndësishëm që doni të pinni një nga një.

3. Shko te pamja e Task, kliko Pamje > Për të bërë bar > Detyrat për të shfaqur Për të bërë bar.
doc gjithmonë pin email të rëndësishëm në krye 2

Tani të gjitha emailet e rëndësishme janë të listuara në krye të Për të bërë bar në të djathtë të pamjes së Punës. Ju mund të dyfishtë klikoni detyrën për ta hapur atë në kutinë e mesazhit.
doc gjithmonë pin email të rëndësishëm në krye 3

Aktivizo mesazhet e rëndësishme përkujtuese me Kutools për Outlook

Nëse doni të nxjerrni përkujtesa ndërsa emailet e rëndësishëm janë në hyrje dhe pastaj pinni emailet e rëndësishme në krye në Outlook, Përkujtesa të rëndësishme për mesazhet dobia e Kutools për Outlook mund të ju ndihmojë.

Kutools for Outlook , Përfshin 100 + veçori dhe mjete të fuqishme për Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 dhe Office 365.

Pa instaluar Kutools për Outlook, dhe pastaj bëni si më poshtë hapa:

Së pari, ju duhet të krijoni rregulla për të vendosur atë që është email i rëndësishëm.

1. click Kutools Më shumë > Përkujtesat e Mesazheve > Mesazhe të rëndësishme Reminders Options.
doc e rëndësishme email reminder 1

2. Në dialogun popping, nën i përgjithshëm tab, kontrolloni llogaritë që përdorni, kontrolloni Trego kujtuesin lundrues kur pranohen mesazhet e reja të rëndësishme checkbox.
doc e rëndësishme email reminder 2

3. nën Rregullat tab, kliko I ri për të shtuar tekstin që dëshironi të gjykoni një email nëse është e rëndësishme bazuar.
doc e rëndësishme email reminder 3

4. click Ok. Tani janë krijuar rregullat për email të rëndësishëm.

Tani ju duhet të aktivizoni programin e Remindereve të Mesazheve.

5. click Kutools Më shumë > Përkujtesat e Mesazheve > Përkujtesat e Mesazheve për ta aktivizuar atë.
doc e rëndësishme email reminder 4

Që tani e tutje, mesazhet e rëndësishme do të jenë lista në panelin e Reminders Mesazhit derisa t'i hiqni ato nga paneli.
doc e rëndësishme email reminder 5

Këshillë:

1. Nëse dëshironi të hiqni emailin e rëndësishëm pas leximit, mund të kontrolloni Fshini mesazhin nga lista e kujtesës pas leximit checkbox në Mesazhet e Rëndësishme dialog.

2. Ka disa mjete të shpejta në menunë e klikimit të djathtë.
doc e rëndësishme email reminder 6


Shfletimi dhe redaktimi i dokumenteve të shumta të Word-it / workbooks Excel si Firefox, Chrome, Internet Explore 10!

Ju mund të jeni të njohur për të parë faqe të shumta në Firefox / Chrome / IE dhe kaloni në mes tyre duke klikuar lehtë tabët përkatëse. Këtu, Office Tab mbështet përpunime të ngjashme, të cilat ju mundësojnë të shfletoni dokumente të shumta të Word-it ose fletëve të punës Excel në një dritare të Fjalës ose në dritaren Excel dhe të kaloni me lehtësi duke klikuar skedat e tyre.
Kliko për gjykim falas të Office Tab!

Shfletoni dokumente të shumta fjale në një dritare si Firefox


Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.