Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të krijoni automatikisht emrin e një të dërguesi të dashur kur ju përgjigjeni mesazhin në Outlook?

Kur i përgjigjeni mesazheve të postës elektronike, duhet të shkruani manualisht emrin e emrit të dërguesit dhe përshëndetjet. Për të kursyer kohë dhe për të përmirësuar efikasitetin e punës, mund të konsideroni krijimin e emrit dhe të përshëndetjeve të dërguesit të dashur automatikisht në Outlook. Ky artikull, unë do të flas për disa metoda të dobishme për zgjidhjen e kësaj detyre në Outlook.

Krijo një emër dhe përshëndetje automatike të dërguesit kur përgjigjni mesazhin me kodin VBA

Krijo një emër dhe përshëndetje automatike të dërguesit kur përgjigjja e mesazhit me Kutools për Outlook


Krijo një emër të dashur emri dhe përshëndetjet automatikisht kur ju përgjigj mesazhi:

Për të futur automatikisht emrin dhe përshëndetjet e dërguesit të dashur, kur ju përgjigjeni një mesazhi, Kutools për Outlook's Shtoni përshëndetje kur përgjigjeni funksion mund t'ju ndihmojë të përfundoni këtë punë shpejt dhe lehtë në Outlook.

doc auto i dashur emri i dërguesit 6

Kutools për Outlook: me më shumë se 20 + shtesa praktike të Excel-it, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarkoni dhe provoni provën falas tani!

Krijo një emër dhe përshëndetje automatike të dërguesit kur përgjigjni mesazhin me kodin VBA

Kodi VBA i mëposhtëm mund t'ju ndihmojë të futni automatikisht një emër dhe përshëndetje të një dërguesi të dashur, kur ju përgjigjeni një mesazhi email, ju lutemi bëni si ky:

1. Mbajeni poshtë ALT + F11 çelësat për të hapur Microsoft Visual Basic për Aplikime dritare.

2. në Microsoft Visual Basic për Aplikime dritare, klikoni dy herë ThisOutlookSession nga Project1 (VbaProject.OTM) panel për të hapur modalitetin, dhe pastaj kopjoni dhe ngjisni kodin e mëposhtëm në modulin bosh.

Kodi VBA: Futni automatikisht emrin e një dërguesi të dashur dhe përshëndetjet kur ju përgjigjeni:

Public WithEvents GExplorer Si Outlook.Explorer Public WithEvents GMailItem Si Outlook.MailItem Private Sub Application_Startup () Vendosur GExplorer = Outlook.Application.ActiveExplorer End Sub Private Nën GExplorer_SelectionChange () Dim xItem si objekt në gabim Resume Next Set xItem = GExplorer.Selection.Item (1) Nëse xItem.Class <> olMail pastaj dal Sub Set GMailItem = xItem End Sub Private Sub GMailItem_Reply (Përgjigja ByVal si objekt, Anulo si Boolean) AutoAddGreetingToReply Përgjigje End Sub Private Sub GMailItem_ReplyAll (ByVal Përgjigje si objekt, Anulo si Boolean) AutoAddGreetingToReply Fundi i përgjigjes Sub Sub AutoAddGreetingToReply (Objekti si objekt) Dim xGreetStr Si String Dim xReplyMail Si Dimension MailItem Dimensioni xSenderName Si String Dim xRecipient Si Marrësi Në Gabim Resume Next Nëse Item.Class <> olMail Pastaj dal Sub Set xReplyMail = Element për çdo xRecipient Në xReplyMail. Marrësit Nëse xSenderName = "" Pastaj xSenderName = xRecipient.Name Else xSenderName = xSenderName & "," & xRecipient.Name End Nëse XRecipient Next Zgjidh rastin Time Rasti 0.3 Për 0.5 xGreetStr = "Mirëmëngjes!" Rasti 0.5 Për 0.75 xGreetStr = "Mirëdita!" Rasti Else xGreetStr = "Mirëdita!" End Select Me xReplyMail .Display .HTMLBody = "<HTML> <Trup> I nderuar" & xSenderName & ", </ HTML> </ Body>" & xGreetStr & .HTMLBody Fund me End Sub

doc auto i dashur emri i dërguesit 1

3. Pastaj mbylleni Outlook-in dhe rifreskoni atë për të marrë efektin e kodit dhe tani, kur ju përgjigjeni një mesazhi me email, emri dhe përshëndetjet e një emri të dashur janë futur në trup automatikisht, shih screenshot:

doc auto i dashur emri i dërguesit 2


Krijo një emër dhe përshëndetje automatike të dërguesit kur përgjigjja e mesazhit me Kutools për Outlook

Nëse ju keni Kutools për Outlook, Me saj Shtoni përshëndetje kur përgjigjeni funksion, Outlook do të futë automatikisht emrin e dërguesit kur të përgjigjet.

Kutools për Outlook : me më shumë se shtojcat shtesë të përdorshme të 20, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60.

Pas instalimit Kutools për Outlook, ju lutem bëni si ky:

1. Click Kutools > Opcionet, shihni screenshot:

doc auto i dashur emri i dërguesit 3

2. në Opcionet kutinë e dialogut, nën përgjigje tab, kontrolloni Shtoni përshëndetje kur përgjigjeni opsion, dhe pastaj futni përshëndetjet siç keni nevojë, shihni screenshot:

doc auto i dashur emri i dërguesit 4

3. Pastaj kliko OK Për të përfunduar këtë cilësim, tani e tutje, kur ju përgjigjeni një mesazhi, përshëndetjet do të krijohen automatikisht përpara trupit të mesazhit, shihni screenshot:

doc auto i dashur emri i dërguesit 5

Klikoni për të shkarkuar Kutools për Outlook dhe gjyqi falas tani!Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.