Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të tregoni rezultatin e kërkimit në skedën e re nga Outlook?

Kur kërkoni artikuj në Outlook, dritarja kryesore e Outlook-it merret nga rezultatet e kërkimit. Nëse keni nevojë të lini këto rezultate kërkimi të hapura dhe të vazhdoni të merreni me punë të tjera në dosjen Kalendari ose Kontaktet, mund të hapni një skedë të re për të bërë një kërkim dhe për të mbajtur dritaren kryesore. Si mund ta zgjidhni këtë punë në Outlook?

Trego rezultatin e kërkimit në një tab të ri me funksionin Advanced Find

Trego rezultatin e kërkimit në një tab të ri me funksion Open in New Window

Trego rezultatin e kërkimit në një tab të ri duke nisur një dritare të re të Outlook


Trego rezultatin e kërkimit në një tab të ri me funksionin Advanced Find

Ju mund të aplikoni Gjetja e avancuar tipar për të marrë rezultatet e kërkimit në një tjetër dritare të re, ju lutemi bëni si ky:

1. Kliko në kutinë e kërkimit për të aktivizuar Kërko fjongo, dhe pastaj kliko Mjete Kërkimi > Gjetja e avancuar nga Kërko tab, shihni screenshot:

kërkoni doc në skedën e re 1

2. Pastaj, në shfaqje Gjetja e avancuar kutinë e dialogut, shkruani kriteret që dëshironi të kërkoni, dhe pastaj klikoni Gjej Tani button dhe të gjitha elementët e filtruar do të renditen në këtë dialog.

kërkoni doc në skedën e re 2


Trego rezultatin e kërkimit në një tab të ri me funksion Open in New Window

Ju gjithashtu mund të hapni një dritare të re Outlook dhe pastaj bëni një kërkim në këtë skedë të re, ju lutemi bëni si ky:

1. Zgjidhni një dosje në Outlook tuaj, dhe pastaj kliko me të djathtën, zgjidhni Hapni në dritare të re opsion nga menyja e kontekstit, shihni screenshot:

kërkoni doc në skedën e re 3

2. Dhe pastaj, një dritare e re e Outlook është hapur, tani, ju mund të kërkoni në këtë dritare të re siç keni nevojë.

kërkoni doc në skedën e re 4


Trego rezultatin e kërkimit në një tab të ri duke nisur një dritare të re të Outlook

Për të shfaqur rezultatet e kërkimit në një tab të ri, gjithashtu mund të nisni një dritare të re të Outlook duke përdorur një shkurtore të thjeshtë.

Ju lutem shtypni Ndryshim kyç dhe ndërkohë lënë klikuar ikonën Outlook në taskbar, dhe një dritare e re Outlook hapet në të njëjtën kohë. Ju mund të përdorni kërkimin e menjëhershëm në çdo dritare siç keni nevojë.

kërkoni doc në skedën e re 5Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.