Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të hapni të gjitha nënkartet nga Outlook?

Nëse krijoni nën-dosje të shumta nën dosjet tuaja në Outlook, si mund të hapni ose zgjeroni menjëherë të gjitha këto nën-dosje? Ky artikull, unë do të prezantoj një kod të dobishëm VBA për ju për të zgjidhur këtë punë.

Hapni ose zgjeroni të gjitha nënkartet nga Outlook me kodin VBA


Hapni ose zgjeroni të gjitha nënkartet nga Outlook me kodin VBA

Ju lutemi të aplikoni kodin e mëposhtëm VBA për të zgjeruar të gjitha nën-dosjet nga të gjitha llogaritë e Outlook-it:

1. Mbajeni poshtë ALT + F11 çelësat për të hapur Microsoft Visual Basic për Aplikime dritare.

2. Click Fut > Modulet, dhe ngjisni makrrën e mëposhtme në dritaren e Modulit.

Kodi VBA: Hapni të gjitha nën-dosjet nga Outlook:

Sub ExpandAllMailFolders () Dim xCurrentFolder As Folder Dim xAllFolders Si Dosjet Dim xFolder Si Folder Në Gabim Resume Next Set xCurrentFolder = Aplikimi.Explorer.CurrentFolder Set xAllFolders = Aplikim.Session.Folders Për çdo xFolder Në xAllFolders Thirrje ProcessFolders (xFolder) Aplikim tjetër Set. ActiveExplorer.CurrentFolder = xCurrentFolder Fundi Sub Sub ProcessFolders (ByVal CurFolder si dosje) Dim xSubfolder Si Folder On Error Resume Next Nëse CurFolder.DefaultItemType <> olMailItem Pastaj dal Sub Set Application.ActiveExplorer.CurrentFolder = CurFolder DoEvents Nëse CurFolder.Folders.Count = 0 Pastaj Dil Sub Për Çdo xSubfolder Në CurFolder.Folders Thirrje ProcessFolders (xSubfolder) Next End Sub

3. Pastaj shtypni F5 kyç për të ekzekutuar këtë kod dhe të gjitha nën-dosjet në të gjitha llogaritë e Outlook-it tuaj janë zgjeruar, shih screenshot:

doc expand subfolders 1Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.