Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të ruani një ose të gjitha artikujt e dërguar në dosje të ndryshme në Outlook?

Në përgjithësi, mesazhet e dërguara do të vendosen në dosjen Send Items në Outlook, por ndonjëherë, ju doni të ruani një ose të gjitha sendet e dërguara në një dosje tjetër, si mund të bëni?

Ruaj një artikull të dërguar në një dosje tjetër

Ruaj të gjitha sendet e dërguara në të ardhmen në një dosje tjetër


Ruaj një artikull të dërguar në një dosje tjetër

Për të ruajtur një artikull të dërguar në një tjetër dosje, ju duhet vetëm menynë e klikimit të djathtë.

Klikoni me të djathtën në artikullin që dëshironi të ruani në një tjetër dosje, kliko Veprim nga menyja e kontekstit. Pastaj zgjidhni një dosje për të vendosur artikullin, ose zgjidhni Folder tjera (e cila do të lëvizë artikullin nga Send Items në të tjera), ose zgjidhni Kopjo në dosje(I cili do të vendosë një kopje në dosje tjetër).
doc ruani sendet e dërguara në dosjen tjetër 1


Ruaj të gjitha sendet e dërguara në të ardhmen në një dosje tjetër

Nëse dëshironi t'i ruani të gjitha sendet e dërguara në të ardhmen në një tjetër dosje, duhet të krijoni një rregull.

1. click Ballina > Rregullat > Menaxho rregullat dhe lajmërimet, pastaj kliko Rregull i ri.
doc ruani sendet e dërguara në dosjen tjetër 1

2. Në Rregulli Wizard, Kliko Zbato rregull mbi mesazhin që po dërgoj in Filloni nga një rregull bosh seksion.
doc ruani sendet e dërguara në dosjen tjetër 2

3. click tjetër > tjetër > po, atëherë në këtë hap, kontrolloni lëvizni një kopje në dosjen e specifikuar checkbox në Hapi 1, pastaj kliko i caktuar in Hapi 2.
doc ruani sendet e dërguara në dosjen tjetër 3

4. Në popping Rregullat dhe alarme dialog, zgjidhni një dosje për të vendosur artikujt e dërguar, klikoni OK për t'u kthyer prapa Regjistri i Wizard.
doc ruani sendet e dërguara në dosjen tjetër 4

5. click tjetër > tjetër, në hapin e fundit të magjistarit, jepni rregull një emër, klikoni Fund > OK.
doc ruani sendet e dërguara në dosjen tjetër 5

Prej tani, një kopje e artikujve të dërguar nga të gjitha llogaritë në Outlook do të zhvendoset në dosjen e specifikuar.Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.