Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të vendosni auto-përgjigje për secilin dërgues në Outlook?

Ndonjëherë, mund të jeni të zënë dhe nuk ka kohë për t'u përgjigjur menjëherë për Outlook-in e hyrjes në Outlook. Këtu unë prezantoj metodën për vendosjen e auto-përgjigjes për të gjitha emailet hyrëse nga secili dërgues në Outlook.

Krijo një shabllon dhe rregullo për përgjigjen automatike për secilin dërgues

Aktivizo programin Auto Reply me Kutools për Outlook


Krijo një shabllon dhe rregullo për përgjigjen automatike për secilin dërgues

Në Outlook, ju mund të krijoni një template email dhe pastaj krijoni një rregull që të përgjigjeni automatikisht me këtë shabllon gjatë marrjes së emaileve.

1. click Ballina > Email i ri për të mundësuar dritaren Masazh.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 1

2. Në mesazh dritare, redaktoni adresën e dërguesit, lëndën dhe përmbajtjen e trupit si keni nevojë.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 2

3. click Skedar > Save As, Në Save As dialog, zgjidhni një dosje për të gjetur shabllonin, pastaj zgjidhni Modeli i Outlook nga Ruaj si tip drop-down list.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 3

4. click Save dhe mbyllni mesazh dritare.

5. click Ballina > Rregullat > Menaxho rregullat dhe lajmërimet. Pastaj kliko Rregull i ri Rregullat dhe alarme dialog.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 4doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 5

6. Në Regjistri i Wizard, zgjidhni Zbato rregull mbi mesazhin që marr in Filloni nga një rregull bosh seksion.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 6

7. click tjetër, në këtë dialog, kontrolloni vetëm për mua checkbox.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 7

8. click tjetër, kontrolloni përgjigjuni duke përdorur një model të veçantë checkbox në Hapi 1 seksioni, shkoni te Hapi 2 seksion, kliko një model të veçantë.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 8

9. Në dialogun e ri të hapur, zgjidhni Templates User në File System in Shikoni seksion, kliko shfletoj për të zgjedhur dosjen që e ruani template në hapin e mësipërm.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 9

10. click OK, zgjidhni shabllonin që përdorni, kliko hapur për t'u kthyer në Regjistri i Wizard, Kliko tjetër > tjetër.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 10doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 11

11. Jepni një emër për këtë rregull dhe klikoni Fund > OK për të krijuar rregull me sukses.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 12

Tani ndërsa ju merrni një email, ajo do të përgjigjet automatikisht tek dërguesi me modelin.


Aktivizo programin Auto Reply me Kutools për Outlook

Me metodën e mësipërme, hapat janë shumë problematike. A ka ndonjë mashtrim mund ta zgjidhë shpejt këtë punë? përgjigje dobia e Kutools për Outlook mund t'ju ndihmojnë shpejt të bëni një model të përgjigjur dhe gjithashtu të ndryshoni përgjigjen automatike të dërguesit siç keni nevojë

Kutools for Outlook , Përfshin 100 + veçori dhe mjete të fuqishme për Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 dhe Office 365.

Pa instaluar Kutools për Outlook, dhe pastaj bëni si më poshtë hapa:

1. click Kutools > përgjigje > Menaxheri i Përgjigjeve automatike.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 13

2. Në Menaxheri i Përgjigjeve automatike dialog, zgjidhni llogarinë që përdorni për t'u përgjigjur automatikisht, dhe pastaj redaktoni përmbajtjen e subjektit dhe trupit sipas nevojës.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 14

3. click OK. Pastaj shkoni te klikoni Aktivizo përgjigjen automatike për të mundësuar shërbimin e përgjigjes automatike. Tani e tutje, modeli që keni krijuar do të dërgohet automatikisht si një email automatik i përgjigjes gjatë marrjes së mesazheve në llogari specifike në Outlook.
doc vendosur automatikisht përgjigje për çdo dërgues 15Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.