Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të shfaqni / shfaqni ose fshehni ankorat e objekteve në Word

Ndonjëherë kur redaktoni një dokument të Word-it, mund t'ju duhet të shfaqni ose fshehni ankorat e objekteve për nevojat tuaja. Por, si mund të shfaqni ose fshehni ankorat e objekteve? Ky tutorial do t'ju tregojë disa mënyra për të fshehur / shfaqur ankorat e objekteve shpejt.

Spirancë e objektit: shenja që tregon vendndodhjen e një objekti lundrues që është në lidhje me tekstin në dokumentin tuaj. Mbani në mend se ankorat shfaqen vetëm kur është mbështjellur me tekst ose keni zgjedhur foton.

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Shfaqja e ankorave të objekteve

Fshih ankorat e objekteve

shigjetë flluskë e djathtë blu Shfaqja / fshehja e ankorave të objekteve me Funksionin e Opsionit në Word

nxehtë
Amazing! Përdorni tabela efikase në Word (Office) si Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer!

Lexo më shumë Shkarko falas

Në fjalën 2010 / 2013, Nëse doni të shfaqni ankorat e objekteve, ju lutem klikoni Skedar > Opcionet > Shfaq, dhe kontrolloni Ankorat e objekteve kuti të kontrollit, pastaj kliko OK. Shih screenshot: (Në Word 2007, kliko Butoni i zyrës > Opcionet > Shfaq, dhe kontrolloni Ankorat e objekteve kuti kontrolli.)

shënim: Nëse doni të fshehni ankorat e objekteve, thjesht hiqni Ankorat e objekteve kontrolloni kutinë në Shfaq seksion.


shigjetë flluskë e djathtë blu Shfaqja / fshehja e ankorave të objekteve me Kutools për Word

Nëse doni të shfaqni ose fshehni ankorat e objektit nga funksioni i ndërtuar në Excel, duhet të ndiqni të paktën katër hapa për ta bërë atë që mund t'ju lejojë të ndiheni të lodhshëm. Megjithatë, me Kutools për Fjalën 's Display Settings shërbimeve, ju mund të shpejt të tregojnë / fshehin anchors objektit.

Kutools për Fjalën, një shtojcë e dobishme, përfshin grupe mjetesh për të lehtësuar punën tuaj dhe për të rritur aftësinë tuaj të përpunimit të dokumentit të fjalës. Gjyqi i Lirë për ditët e 45! Get It Now!

Hap 1. Ju lutemi të aplikoni këtë softuer duke klikuar Ndërmarrje > Display Settings. Shih screenshot:

Hap 2. Nëse dëshironi të shfaqni ankorë objektesh, ju lutemi kontrolloni Vendndodhja e objektit kuti kontrolluese në pop-up Display Settings dialog dhe pastaj kliko afër. Nëse nuk doni të tregoni ankorat, mbajeni Vendndodhja e objektit kutia e pakontrolluar. Shih screenshot:

In Display Settings gjithashtu mund të shfaqni shpejt ose fshehni skedarët e skedave, vizatimet opsionale, hapësirat dhe kështu me radhë.

Për më shumë informacion të detajuar rreth Display Settings shërbimeve, ju lutem shkoni në Display Settings.


Artikuj relative:
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.