Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të futni shënuesin e datave që paraqesin datën aktuale sipas parazgjedhjes në Word?

Le të themi që dëshironi të futni një përzgjedhës data në një shabllon Word dhe të tregoni datën aktuale sipas parazgjedhjes në zgjedhësin e datës para se përdoruesit të marrin një datë. Është e lehtë të futni përzgjedhësin e datave, por si ta tregoni datën aktuale sipas parazgjedhjes? Ky artikull do të përshkruajë zgjidhjen në detaje.

Vendosni mbledhësin e datës që tregon datën aktuale sipas parazgjedhjes në Word

Një klikim për të futur simbolin e checkbox ose checkbox (përmbajtja e kontrollit) në Word

Në përgjithësi, mund të futësh një simbol të kutisë me gjetjen e tij nga biblioteka e simboleve ose të futësh një kontroll të kontrollueshëm të kutisë së zgjedhjes me aktivizimin e skedës së Zhvilluesit dhe duke shtuar një kontroll të tillë të përmbajtjes. Të dyja nuk duket e lehtë! Mos u shqeteso! Kutools për Word siguron një Kontrollo kutinë jo vetëm që mbështet simbolet e ndryshme të kutive, por gjithashtu mund t'ju ndihmojnë të futni kontrollin e kontrollit të kontrollueshëm me vetëm një klikim të lehtë! Klikoni për provë falas 60-ditore!
ad vendos kontrollet e kutive të kontrollit


shigjetë flluskë e djathtë bluVendosni mbledhësin e datës që tregon datën aktuale sipas parazgjedhjes në Word

Për të futur një përzgjedhës data që gjithmonë tregon datën aktuale sipas parazgjedhjes para se të marrësh një datë, bëj si më poshtë:

1. Click Skedar > Opcionet.

2. Në kutinë e dialogut të Opsioneve të Fjalës, ju lutem (1) kliko Rregullo shiritin në shiritin e majtë, (2) shikoni Zhvillues në kutinë e djathtë dhe (3) klikoni OK button. Shih screenshot:

Dhe tani Zhvillues tab është shtuar në Ribbon Fjalë.

3. Click Zhvillues > Kontrollin e përmbajtjes së përzgjedhësit të datave . Shih screenshot:

4. Pastaj Data Picker futet në dokument. Shkoni përpara për të klikuar Zhvillues > Modaliteti i Dizajnit për të kaluar në modalitetin e projektimit. Shih screenshot:

5. Mbani tekstin e klikoni ose trokitni lehtë për të futur një datë përzgjedhur në përzgjedhësin Data dhe kliko Fut > Data & Ora. Shih screenshot:

6. Në kutinë e dialogut Data dhe Ora, ju lutem (1) specifikoni një format datë që do të tregoni datën aktuale në, (2) kontrolloni Përditësoni automatikisht opsion, dhe (3) klikoni OK button. Shih screenshot:

7. Click Zhvillues > Modaliteti i Dizajnit për të fikur mënyrën e dizajnimit dhe pastaj klikoni Zhvillues > Pronat për të konfiguruar zgjedhësin e datës.

8. Në kutinë e dialogut të Përmbajtjes së Përmbajtjes, ju lutem (1) shkruani një emër në titull kuti, (2) zgjidhni një format datë në Pronarët e marrësit të datave seksion ose shkruani kodin e formatit të datës në Shfaq datën si kjo kuti direkt, dhe (3) klikoni OK button. Shih screenshot:

Deri më tani ju keni futur një përzgjedhës data në dokumentin tuaj të Fjalës, dhe sipas datës së tanishme, data aktuale do të shfaqet në zgjedhësin e datës derisa të marrni një datë.

Shfletimi & redaktimi i dokumenteve të shumta Word si Firefox, Chrome, Internet Explore 10!

Ju mund të jeni të njohur për të parë faqe të shumta në Firefox / Chrome / IE dhe kaloni në mes tyre duke klikuar lehtë tabët përkatëse. Këtu, Office Tab mbështet përpunime të ngjashme, të cilat ju mundësojnë të shfletoni dokumente të shumta të Word-it në një dritare të Fjalës, dhe të kaloni me lehtësi mes tyre duke klikuar skedat e tyre. Kliko për karakteristika të plota të provës falas!
Shfletoni dokumente të shumta fjale në një dritare si Firefox

shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj që kanë lidhje

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutgels fjalë kutools tab 1180x121
shtënë kutools fjalë kutools plus tab 1180x120

Kutools Për Word - Më shumë se 100 avancuar Për Microsoft Word, Save Your 60% Time

  • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
  • Futni imazhe të shumta nëpër dosje në dokumentin Word në të njëjtën kohë.
  • Bashkoni dhe kombinoni skedarë të shumëfishtë në të gjithë dosjet në një me porosinë tuaj të dëshiruar.
  • Ndarja e dokumentit aktual në dokumente të ndara sipas titullit 1, thyerjes së seksionit ose kritereve të tjera.
  • Convert fotografi në mes Doc dhe Docx, Docx dhe PDF, mbledhjen e mjeteve për konvertimet e zakonshme dhe përzgjedhjen, dhe kështu me radhë ...
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.